Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Stypendialny 2016/2017

Stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II to nie tylko wsparcie finansowe, lecz także wezwanie, które zaadresował do młodych ludzi Papież – Polak: wezwanie do pracy nad sobą, do rozwoju, do realizacji swojego potencjału, ale też do troski o każdego człowieka. 

To trudne zadanie – zwłaszcza dla młodego człowieka, który wciąż szuka drogi i sensu życia. Dlatego właśnie ze stypendiami nierozerwalnie wiąże się Program Stypendialny, który ma być formą wsparcia, drogowskazem i możliwością zaangażowania się w wielopłaszczyznowe projekty inspirowane papieskim nauczaniem. Pragniemy, aby młodzi ludzie mogli w bezpiecznych warunkach i ze zwiększoną świadomością zastanawiać się nad sobą oraz światem, pochylać się nad myślą Jana Pawła II i dyskutować o niej. Chcemy stworzyć stypendystom przestrzeń do spotkań w większym gronie. Naszym celem jest inicjowanie wymiany poglądów i doświadczeń, a także zachęcanie młodych ludzi do tego, aby dzielili się pasjami i zapałem do działania, uwrażliwiali się na drugiego człowieka i wcielali papieskie idee w życie w różnego rodzaju inicjatywach.

 

PROJEKTY W ROKU 2016/2017

  • ODKRYWCY (program dla uczniów szkół podstawowych)
  • PRZEŁĄCZ SIĘ (program dla gimnazjalistów)
  • PAPIESKA AKADEMIA LIDERÓW MŁODZIEŻOWYCH (program dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych)
  • INKUBATOR MIŁOSIERDZIA (program dla studentów)
  • KONKURS NA PROJEKT (program dla studentów)

Zapraszamy!

Opublikowano 02.12.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.