Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Program Centrum

Grafika z kamienicą oraz napis: Październik 2023

Październik w Centrum to już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki. W tym roku Chór Centrum Myśli Jana Pawła II przygotował cykl koncertów Totus Tuus, poświęcony postaciom Jana Pawła II oraz Matki Bożej. Objęliśmy także patronatem spektakl słowno-muzyczny „Na barki Muzyki złóżcie losy świata” – poezja Karola Wojtyły z muzyką Janusza Strobla. Studentom przypominamy, że jeszcze tylko do 10 października mogą zawalczyć o stypendium m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.

2, 4, 9 i 11 października (poniedziałki i środy) godz. 17:00

Odbędą się przesłuchania do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II. Na głosy żeńskie i męskie czekamy w godz. 17:00-18:00. Zachęcamy, by wypełnić krótki formularz zgłoszeniowy, ale można także przyjść bezpośrednio na przesłuchanie podczas próby Chóru w naszej siebie przy Foksal 11, w Sali nr 3, I p.

10 października (wtorek)

Ostatni dzień naboru wniosków o stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II dla studentów. Ubiegać się o nie mogą osoby, które studiują w Warszawie i mogą pochwalić się sukcesami w co najmniej jednej z dziedzin: nauka, sztuka, sport, wolontariat, a do tego spełniają kryteria formalne. Jakie?

14 października (sobota) godz. 19:00

Koncert „Totus Tuus” w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Jakuba Siekierzyńskiego, kościół pw. Św. Szczepana w Raszynie (al. Krakowska 6), wstęp wolny.

14 października (sobota) godz. 20:00

Pod patronatem Centrum Myśli Jana Pawła II: „Na barki Muzyki złóżcie losy świata”, spektakl słowno-muzyczny – poezja Karola Wojtyły z muzyką Janusza Strobla, kościół pw. Wszystkich Świętych w Warszawie (plac Grzybowski 3/5), wstęp wolny.

15 października godz. 10:45

Koncert „Totus Tuus” w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Jakuba Siekierzyńskiego, Katedra Polowa Wojska Polskiego w Warszawie (ul. Długa 13/15), wstęp wolny.

Przed koncertem Chór zaśpiewa podczas Mszy o godz. 10:00.

22 października godz. 19:00

Koncert „Totus Tuus” w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod dyrekcją Jakuba Siekierzyńskiego, kościół pw. Matki Bożej Królowej Aniołów (ul. Markiewicza 1), wstęp wolny.

Przed koncertem Chór zaśpiewa podczas Mszy o godz. 18:00.

Opublikowano 29.09.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.
Jak Karol Wojtyła wprowadzał w życie reformy Soboru Watykańskiego II? Przeczytajcie nowy artykuł na naszym portalu JP2online.pl
Włącz się do akcji PoKolędzie JP2! To projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji. Dzięki wspólnemu kolędowaniu umacniamy poczucie solidarności społecznej
Mamy przyjemność podzielić się zapisem wykładu, który odbył się 20 kwietnia 2023 roku przy współpracy Centrum Myśli Jana Pawła II wraz z Laboratorium „Więzi” i Szkołą Główną Handlową w Warszawie

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.