Profesor Wiesław Chrzanowski w Centrum

Uczestnicy seminariów „Logos zaangażowany” spotkali się 3 marca z prof. Wiesławem Chrzanowskim – wybitnym politykiem, marszałkiem Sejmu I kadencji, ministrem sprawiedliwości w rządzie Jana K. Bieleckiego. Tematem spotkania był kontekst społeczno-polityczny pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1991 roku.


Profesor Chrzanowski w barwny sposób opowiadał o wydarzeniach przełomu demokratycznego i początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Studenci dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat sporów światopoglądowych związanych z nauczaniem Papieża i jego przyjazdem do Polski w 1991 roku. Profesor odsłonił także kulisy wizyty Jana Pawła II w więzieniu w Płocku, w której brał udział jako ówczesny minister sprawiedliwości. Ciepła atmosfera spotkania i niezwykła osobowość Wiesława Chrzanowskiego ośmieliły uczestników do zadawania licznych pytań, również osobistych, na które Pan Profesor odpowiadał, odwołując się do pięknych kart swojego bogatego życiorysu i przeplatając opowieści licznymi anegdotami.

Wizyta prof. Wiesława Chrzanowskiego odbyła się w ramach cyklu spotkań ze świadkami IV pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, organizowanych dla grupy seminaryjnej projektu "Logos zaangażowany" prowadzonej przez red. Marka Zająca. Poprzednim gościem był red. Jerzy Sosnowski.
 

 

 

(fot. Jacek Kaniewski)

 

Dodano: