Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Profesor Wiesław Chrzanowski w Centrum

Uczestnicy seminariów „Logos zaangażowany” spotkali się 3 marca z prof. Wiesławem Chrzanowskim – wybitnym politykiem, marszałkiem Sejmu I kadencji, ministrem sprawiedliwości w rządzie Jana K. Bieleckiego. Tematem spotkania był kontekst społeczno-polityczny pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1991 roku.


Profesor Chrzanowski w barwny sposób opowiadał o wydarzeniach przełomu demokratycznego i początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce. Studenci dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat sporów światopoglądowych związanych z nauczaniem Papieża i jego przyjazdem do Polski w 1991 roku. Profesor odsłonił także kulisy wizyty Jana Pawła II w więzieniu w Płocku, w której brał udział jako ówczesny minister sprawiedliwości. Ciepła atmosfera spotkania i niezwykła osobowość Wiesława Chrzanowskiego ośmieliły uczestników do zadawania licznych pytań, również osobistych, na które Pan Profesor odpowiadał, odwołując się do pięknych kart swojego bogatego życiorysu i przeplatając opowieści licznymi anegdotami.

Wizyta prof. Wiesława Chrzanowskiego odbyła się w ramach cyklu spotkań ze świadkami IV pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, organizowanych dla grupy seminaryjnej projektu "Logos zaangażowany" prowadzonej przez red. Marka Zająca. Poprzednim gościem był red. Jerzy Sosnowski.
 

 

 

(fot. Jacek Kaniewski)

 

Opublikowano 05.03.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.