Prof. John Finnis w Polsce!

Zapraszamy na wykład wybitnego znawcy filozofii prawa, profesora Johna Finnisa z University College w Oksfordzie, pt. „Dusza i ciało”.

Data: 17 grudnia
Godzina: 18.00
Miejsce: Centrum Myśli Jana Pawła II, ul. Foksal 11, 1 piętro.

Prosimy o mailowe potwierdzenie obecności na wykładzie profesora Finnisa na adres: awalas@centrumjp2.pl

John Finnis – australijski filozof, specjalizujący się w filozofii prawa. Jeden z najważniejszych przedstawicieli współczesnej filozofii prawa natury. Jego książka Prawa naturalne i uprawnienia naturalne (1980) w istotnym stopniu przyczyniła się do ożywienia tradycji prawa naturalnego w drugiej połowie XX wieku. Filozofia prawa Finnisa została sformułowana w opozycji do dominującego w krajach anglosaskich nurtu pozytywistycznego, opierającego się na pracach Johna Austina i Herberta L.A. Harta. Chociaż propozycja Finnisa wywodzi się z tradycji tomistycznej (a ściślej z neotomizmu i oksfordzkiego tomizmu analitycznego), to jest ona wyraźnie odmienna od idei św. Tomasza z Akwinu.

Pobyt profesora jest związany z międzynarodową konferencję naukową: „W 20 lat po Veritatis Splendor. Etyka zobowiązań absolutnych”, która odbywać się będzie na UKSW. Więcej informacji na stronie: http://www.vs2013.pl/

 

Opublikowano 11.12.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

materiały
Mapy dobrych praktyk i debata „Jak żyć pod wspólnym dachem? Szanse i wyzwania integracji migrantów w Polsce” – zobacz materiały pokazujące dobre praktyki w integracji osób z doświadczeniem uchodźczym i migracyjnym.
Trzy głośne filmy o dziecięcej perspektywie i prawach dziecka, spotkania z ekspertami oraz dyskusje o współczesnych wyzwaniach w ochronie najmłodszych – tak zapowiada się tegoroczna odsłona cyklu „Człowiek w Centrum” w Centrum Myśli Jana Pawła II.
W listopadzie kontynuujemy nasz projekt „Porozmawiajmy o człowieku”. Uczestników czekają warsztaty pt. „Cisza – prawo czy przywilej?”. Zapraszamy także na debatę „Miasto dialogu”, w ramach której zaprezentowany zostanie raport dotyczący związków religijności i duchowości.
POBIERZ
Publikacją „Świątynia to miejsce spotkania” zapraszamy Was do samodzielnego odkrywania sakralnych przestrzeni, do momentu zatrzymania i indywidualnej zadumy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.