Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Premierowy koncert oratorium “Pracownia Przeznaczeń”

Koncert będzie miał miejsce 5 kwietnia o godz. 18.00 w Podziemiu Kamedulskim, ul. Dewajtis 3, Warszawa Bielany.

„Pracownia przeznaczeń” jest autorskim projektem muzycznym, opartym na dramacie Karola Wojtyły „Brat naszego Boga”. Muzykę skomponował Jakub Kaczmarek; kierownikiem programowym projektu jest Danuta Bolikowska. Będzie to oratorium, wykonywane przez orkiestrę złożoną z uczniów warszawskich szkół muzycznych, chór oraz solistów (sopran, tenor), pod batutą kompozytora. Poszczególne utwory muzyczne będą przetykane recytacjami fragmentów dramatu „Brat naszego Boga”, w wykonaniu Romana Holca – aktora Teatru Lalka w Warszawie. Charakter oratoryjny projektu pozwoli oderwać się od zabieganej codzienności i zanurzyć na chwilę w innej rzeczywistości – głębokich tekstów Karola Wojtyły, wzbogaconych muzyką na żywo i ilustrowanych projekcjami filmowymi w tle.

„Będzie to próba przeniknięcia człowieka…”.

kompozytor, dyrygent: Jakub Kaczmarek
kierownik chóru: Małgorzata Hubicka
teksty: Karol Wojtyła
dramaturgia, adaptacja: Danuta Bolikowska
prowadzenie: Elżbieta Południk
scenografia: Ewa Ziarek

orkiestra: Małgorzata Rucka, Olga Sawicka, Zofia Rubin, Amy Łazutka, Weronika Bogdańska, Kinga Wojdalska, Agnieszka Drabarek, Klara Wieteska, Jakub Lesiak, Zuzanna Domagalska, Włodzimierz Tyl, Sebastian Siński, Klaudia Kwasowska, Anna Krupa, Karolina Karolina Jędrasik

chór: Weronika Perkowska, Maria Bajena, Barbara Tyl, Maja Trybulec, Kinga Ziółkowska, Katarzyna Makarowicz, Grzegorz Królak, Ernest Klimek, Krzysztof Modliński, Krzysztof Knapczyk, Paweł Kacprzyk

solistka: Anita Opłocka

Prosimy o potwierdzenie przybycia na adres: ftscenemus@wp.pl do dnia 29 marca 2014 r. 

Opublikowano 25.03.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.