Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Premiera spektaklu „KANDYDAT” oraz panel dyskusyjny: „Nieważne ile władzy Ci dają, ważne jak z niej korzystasz”

 17 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 w Centrum Myśli Jana Pawła II przy ul. Foksal 11 odbędzie się premiera spektaklu „Kandydat” Magdaleny Mroszkiewicz, w reżyserii Witolda Bielińskiego. Po premierze refleksjami na temat władzy podzielą się uczestnicy debaty pt: „Nieważne ile władzy Ci dają, ważne jak z niej korzystasz”.

 Aktorzy Teatru Podaj Dalej wprowadzą nas w arkana kampanii  wyborczej, pokażą jak wypromować człowieka we współczesnym świecie oraz zademonstrują jak łatwo manipulować ludźmi.

„Kandydat” to sztuka zarówno dla ludzi interesujących się polityką, jak również spragnionych komediowego spojrzenia na świat i mechanizmy rządzące obecnym światem. To współczesny spektakl pisany dla konkretnych aktorów, którzy poprzez satyrę chcą obnażyć niedoskonałości obserwowanej rzeczywistości.

Napisany ponad cztery lata temu tekst okazuje się wizjonerski, opisujący wydarzenia i afery, które niedawno wydarzyły się w polskiej polityce. Dzięki temu przekaz „Kandydata” jest jeszcze mocniejszy i wyrazistszy. Stąd też pomysł, by zaprosić autorytety z różnych dziedzin polityki, sztuki i mediów, by po obejrzanym spektaklu poruszyć ważne i coraz bardziej nurtujące współczesnych obywateli kwestie.

 Po spektaklu odbędzie się dyskusja na temat: „Nieważne ile władzy Ci dają, ważne jak z niej korzystasz”. Poprowadzi ją Brygida Grysiak. Wśród zaproszonych gości są również: wielokrotnie nagradzany reżyser Feliks Falk, poseł do Parlamentu Europejskiego Paweł Kowal, publicysta i duszpasterz artystów ks. Andrzej Luter oraz profesor socjologii i rektor Akademii Polonijnej w Częstochowie ks. Władysław Majkowski. Rozmowa będzie dotyczyć zarówno powodów, dla których ludzie dążą do władzy, jak i skutków ich decyzji. Temat ten wpisuje się w aktualnie panującą przedwyborczą gorączkę.

Współorganizatorem wydarzenia jest Centrum Myśli Jana Pawła II, natomiast Patronem Honorowym jest Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

„Kandydat” – czas trwania 1,5 godz.
Autor: Magdalena Mroszkiewicz
Reżyseria: Witold Bieliński
Obsada: Jarosław Gruda/ Krzysztof Krupiński, Magdalena Mroszkiewicz, Bartosz Vermont
Muzyka: Tomasz Bieliński
Scenografia i Kostiumy: Beata Dąbska
Charakteryzacja: Justyna Zaranek

18.04.2015 godz. 19.00 spektakl w Centrum Myśli Jana Pawła II ul. Foksal 11
19.04.2015 godz. 19.00 spektakl w Centrum Myśli Jana Pawła II ul. Foksal 11

Bilety na oba spektakle: 30 zł na www.KupBilecik.pl

Opublikowano 13.04.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.