Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Prawdziwy dialog wymaga czułości

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Korytkowskiej oraz tytuł odcinka Prawdziwy dialog wymaga czułości

Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu.

Rozmawiamy także o tym, że każdą sytuację warto traktować jak prezent. O szukaniu w sobie ciekawości, czułości i umiejętności słuchania. Że w słuchaniu jesteśmy silni, a kultura szczególnie ważna jest w czasach zwątpienia

Razem z gościem zaproszonym do audycji próbujemy także poszukać odpowiedzi na pytania o to:

  • Jaki sens ma kultura w obliczu zła? Czy w ogóle jest w stanie zmienić coś przy bestialstwie i najgorszych kataklizmach?
  • Czy kultura może nieść nadzieję?
  • Co zrobić, by kultura stała się autentycznym spotkaniem i żywym dialogiem z drugim człowiekiem?
  • Jak być ze sobą, a nie obok siebie?
  • Jak pielęgnować w sobie czułość i umiejętność słuchania?

Zapraszam do spotkania z Agnieszką Korytkowską, reżyserką, teatrolożką, kulturoznawczynią, scenarzystką, producentką, redaktorką; wykładowcą w Collegium Civitas i na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

„Żadna inna robota nie jest tak trudna, jak bycie z drugim człowiekiem”.


Nasz podcast to nie tylko rozmowa z zaproszonymi gośćmi. Zapraszamy do rozmowy na naszej grupie na Facebooku. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 20.09.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.