Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pracownia – IV warsztat

Odkryj swój potencjał

Warsztaty rozpoczęły się podsumowaniem starego roku. Uczestnicy podzielili się swoimi postanowieniami noworocznymi oraz oczekiwaniami i planami związanymi z wolontariatem.

Następnie prowadzące przedstawiły podsumowującą prezentację ostatniego warsztatu dotyczącą tego jak wprowadzać swoje cele w życie? Zwróciły szczególną uwagę na metodę trzos i smart, pomocne w wytyczaniu priorytetów, planowaniu oraz wdrażaniu ustalonych treści w życie.

Kolejnym etapem warsztatu było odkrywanie swoich mocnych i słabych stron. Zadaniem uczestników warsztatu było odpowiedzenie na trzy pytania: Co pozytywnego o sobie myślisz? Co pozytywnego do siebie czujesz? Co dobrze robisz?, a następnie krótkie zaprezentowanie swojej osoby.

Wreszcie naczelna część warsztatu została poświęcona zagadnieniom ściśle związanym z wolontariatem:

  • czym jest pomaganie?
  • różne obszary i formy wolontariatu
  • umiejętność przyjmowania pomocy oraz jej odmawiania
  • wolontariat dla mnie?

[nggallery id=91]

Opublikowano 24.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.