Pracownia – III warsztat

Kolejne spotkanie z cyklu Otwórz się na dobre tym razem w mikołajkowej oprawie rozpoczęło się od przypomnienia sobie informacji z ostatniego warsztatu poświęconego komunikacji oraz wdrożenie tej wiedzy w życie. Zadaniem uczestników było odegranie scenek z życia w dwóch odsłonach. Pierwsza miała zawierać błędy komunikacyjne, druga pozytywne rozwiązanie z zastosowaniem technik aktywnego słuchania i porozumiewania się.

Naczelnym celem warsztatu było jednak doskonalenie umiejętności zarządzania sobą w czasie.

Zaczęliśmy od określenia czym w ogóle jest czas…?

Następnie uczestnicy zastanawiali się czy potrafią organizować swój czas oraz poznawali narzędzia, które pomogą im ten czas efektywnie zaplanować oraz adekwatnie go alokować (lista zadań, szacowanie czasu trwania czynności, czynności niepotrzebne, wyznaczanie priorytetów, delegowanie zadań, kontrola realizacji działań).

Wreszcie zapoznali sie z techniką wyznaczania celów – SMART, metodą planowania dnia -TRZOS oraz wykorzystując burzę mózgów odkryli własne złodzieje czasu i zastanowili się jak sobie z tym radzić ? Wszystko to przeplatane aktywnymi zabawami integracyjno-edukacyjnymi.

[nggallery id=90]

Dodano: