Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Praca. Powołanie, posada, kariera?

Podcast „Słuchając drogi”

Grafika ze zdjęciem Agnieszki Kosowicz oraz tytuł odcinka Kultura pomaga być nie tylko uchodźcom

Dostępny jest już nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Tematem audycji jest praca. Opowiada o niej Magdalena Bigaj, wiceprezeska Fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz ekspertka Komitetu Dialogu Społecznego, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z rynkiem pracy i prawami pracowników.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają m.in.:

  • o duchu pracy, o który koniecznie trzeba zadbać
  • o poszukiwaniu sensu i satysfakcji z pracy
  • o trzech komponentach, które wpływają na poczucie sensu wykonywanego zawodu
  • o zawodach, w których poczucie sensu jest większe niż w innych
  • o dehumanizacji i największych bolączkach polskiego rynku pracy

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych  świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Posłuchaj

Opublikowano 06.05.2021

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.