Praca. Powołanie, posada, kariera? – nowy odcinek „Słuchając drogi”

plakat, tekst "słuchając drogi"

Dostępny jest już nowy odcinek podcastu „Słuchając drogi” tworzonego przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Tematem audycji jest praca. Opowiada o niej Magdalena Bigaj, wiceprezeska Fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz ekspertka Komitetu Dialogu Społecznego, specjalizująca się w zagadnieniach związanych z rynkiem pracy i prawami pracowników.

Podczas spotkania Marcin Nowak, autor projektu „Słuchając drogi”,  wspólnie z gościem rozmawiają m.in.:

  • o duchu pracy, o który koniecznie trzeba zadbać
  • o poszukiwaniu sensu i satysfakcji z pracy
  • o trzech komponentach, które wpływają na poczucie sensu wykonywanego zawodu
  • o zawodach, w których poczucie sensu jest większe niż w innych
  • o dehumanizacji i największych bolączkach polskiego rynku pracy

Zapraszam do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych  świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje to zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

********

„Słuchając drogi” to audycja dla wszystkich, którzy są ciekawi drugiego człowieka, świata i idei, które mogą nam pomóc żyć z sensem. Cykl składa się z rozmów o współczesnym życiu i otaczającej nas rzeczywistości. Ich prowadzącym jest Marcin Nowak – autor projektów kulturalnych i społecznych z obszaru muzyki, filmu, sztuk wizualnych, psychologii i duchowości. Każdy odcinek podcastu ma dedykowaną, autorską treść. Do każdej audycji zostali zaproszeni inni goście, którzy są specjalistami w swojej dziedzinie. Materiały do posłuchania skupiają się wokół tematów: kultura cyfrowa, społeczeństwo, rodzina, przyroda, duchowość, psychologia oraz podróże.

 

Dodano: