Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Praca Aleksandry Pulińskiej w ramach „Sztuki w drodze”

W galerii miejskiej projektu „Sztuka w drodze” pojawiła się nowa praca – tym razem jej autorką jest Aleksandra Pulińska. Ilustrację można oglądać do końca listopada przy ulicy Senatorskiej 24 oraz na wybranych wiatach przystankowych w śródmieściu Warszawy.

Wszystkie prace, które powstały w ramach projektu „Sztuka w drodze”, są inspirowane nauczaniem Jana Pawła II o wolności. Aleksandra Pulińska w komentarzu do swojej pracy napisała:

Kiedy myślę o wolności zawsze gdzieś blisko dostrzegam kwestię strachu. Ale od razu potem pojawia się przeświadczenie, że strach nigdy nie pochodzi od Boga. Znajduję w takim ujęciu matki i dziecka ciepło, zaufanie,  prowadzenie, intymność i wolność, która kryje się w bezinteresownej miłości. Ale ten projekt nie jest tylko o macierzyństwie. Jest też o tym, że taka matczyna miłość jest podobna do innej. Pisząc tekst mojego komentarza jakoś nie znajduję tu miejsca na opis śmierci i ciemności, które przecież są częścią stworzonej przeze mnie pracy. Może dlatego, że one tam rzeczywiście są, tak jak w życiu, ale nie mają znaczenia w obliczu miłości. Ta praca mówi więc o tym, że człowiek jest bezpieczny i wolny dopiero kiedy stanie się całkowicie bezbronny ufając opiece Tego, który jest początkiem i końcem.

Projekt „Sztuka w drodze” rozpoczął się na początku września 2018. Akcja ma zachęcać do kontemplacji piękna w przestrzeni miasta oraz do zatrzymania się w codziennym biegu. Pomysłodawcą akcji  jest Centrum Myśli Jana Pawła II, warszawska instytucja kultury.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostali: Sławomir ZBIOK Czajkowski, Mariusz Libel oraz Aleksandra Pulińska z Vera Icon. – Zależało nam, by w gronie twórców znaleźli się przedstawiciele bardzo różnych wrażliwości we współczesnej sztuce – tłumaczy Marcin Nowak, koordynator projektu „Sztuka w drodze”.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opublikowano 09.10.2018

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.