Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pożegnanie Jana Pawła II

R. Rzepecki, K. Rzepecki, W. Szczygielski, Pożegnanie, Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej, Warszawa bez podania roku.

Niewielkich rozmiarów album wydany przez Wydawnictwo Archidiecezji Warszawskiej prezentuje fotografie z Watykanu i Warszwawy z tygodnia po śmierci Jana Pawła II.


Jest to dokument nie tylko oficjalnych spotkań żałobnych (czuwania, msze św.) i pogrzebu, ale także ludzkiego przywiązania do Ojca Świętego i towarzyszących pożegnaniu go wzruszeń, spontanicznych gestów i indywidualnych modlitw. Wstępem do refleksji nad wydarzeniami niezwykłych kwietniowych dni 2005 roku jest Testament Jana Pawła II.

 

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.