Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Poszukiwacze skarbu JP2

Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza do udziału w edukacyjno-kulturalnym projekcie „Poszukiwacze skarbu Jana Pawła II”. Jest to trzecia edycja inicjatywy, która sprzyja rozwojowi kompetencji nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych w obszarze edukacji kulturalnej.

Głównym celem projektu jest zwiększenie poziomu umiejętności młodzieży w zakresie przekazywania wartości oraz idei poprzez kulturę – w tym fotografię, literaturę oraz film. Udział w projekcie nie tylko ułatwia uczestnikom rozumienie świata kultury, ale również umożliwia im twórczą działalność artystyczną i kulturalną.

Uczestnicy z całej Polski, w okresie od 3 do 20 października 2019 r., wezmą udział w dwóch weekendowych zjazdach edukacyjnych. W czasie pierwszego zjazdu odwiedzą Kraków, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską, poznając miejsca i ludzi, którzy ukształtowali Karola Wojtyłę – Jana Pawła II. Natomiast drugi zjazd odbędzie się w Warszawie i będzie wypełniony warsztatami i wizytami studyjnymi w Muzeum Narodowym, Zachęcie Narodowej Galerii Sztuki oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Na koniec programu edukacyjnego jego uczestnicy będą realizować autorskie wydarzenia kulturalne skierowane do najbliższego otoczenia: szkoły, osiedla, dzielnicy czy miasta.

Udział w projekcie jest bezpłatny, uczestnicy pokrywają jedynie koszty dojazdu na zjazdy.

Na zgłoszenia zespołów (nauczyciel + dwóch uczniów) czekamy do 16 września 2019 roku.

Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Funduszu Promocji Kultury i został objęty patronatem honorowym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Partnerzy projektu:
Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II w Wadowicach
Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie

Regulamin – aktualizacja (przedłużenie naboru do 16.09.2019 r.)

Regulamin – nieaktualny

Kwestionariusz zgłoszeniowy

Opublikowano 12.08.2019

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online