Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Posłuchaj o sprawiedliwości

Czym jest sprawiedliwość? Do czego mogę sobie rościć prawo? A co na to Bóg? Zapraszamy do wysłuchania kolejnej dyskusji pracowników CMJPII w audycji z cyklu „W kuchni”. 

 


 

Kolejna audycja z cyklu „W kuchni” to zapis rozmowy między Dominiką Szewczyk, Anną Olesiak i Łukaszem Ofiarą o ich rozumieniu sprawiedliwości w świetle wielkopostnego orędzia papieża Benedykta XVI. Nagranie dostępne jest na stronie Radia WNET.

 

W kuchni pracowników Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, jak w każdej kuchni, toczą się dyskusje na tematy najważniejsze. Prozaiczność miejsca nie przeszkadza rozmawiać poważnie o tym, co dzieje się w Polsce, w Kościele, na świecie. Pozwala natomiast na swobodę przepływu myśli i wolność ich wyrażania. 

 

Przychodzą tu robić sobie kawę historycy, teolodzy, socjolodzy – z różnych środowisk i z upodobaniami do różnych tradycji kościelnych. Wzajemna sympatia oponentów nie łagodzi ostrości sporów, ale sprawia, że kłótnie bywają destrukcyjne. 

 

Zapraszamy do słuchania i komentowania!

 

 

 

Opublikowano 04.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.