Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Poruszyć niebo i ziemię

Już po raz czwarty Akademickie Stowarzyszenie Katolickie „Soli Deo” zaprasza na cykl spotkań dla studentów „Poruszyć niebo i ziemię”. „Czy Maryja była feministką?” to tytuł pierwszego  wykładu, który odbędzie się 8 marca w starym budynku BUW. Zapraszamy!

 


 

Tegoroczna edycja obejmuje dwa bloki tematyczne: „Porozmawiajmy o wartościach” oraz „Wygrać życie”. W wybitnym gronie prelegentów goszczących na wykładach znajdą się m.in. Jerzy Stuhr, Krzysztof Zanussi, Marek Jurek, Jarosław Gowin, Bronisław Wildstein, Radosław Pazura, Tomasz Terlikowski oraz ksiądz Piotr Pawlukiewicz. Dokładne informacje o spotkaniach znajdują się na stronie http://pniz.solideo.pl.

 

Cykl otwiera dyskusja „Czy Maryja była feministką?” z udziałem Hanny Wujkowskiej, Moniki Waluś, Joanny Piotrowskiej i Ewy Wanat. Panie będą szukać odpowiedzi na następujące pytania: Czy Kościół dyskryminuje kobiety? Czy katoliczka może być feministką? Jaka powinna być rola kobiet w Kościele? Zapraszamy w Dzień Kobiet, 8 marca, o godz. 20.15 do auli w starym budynku BUW.

 

Kolejne spotkanie zatytułowane Wojna światów to konfrontacja między Bronisławem Wildsteinem i Tomaszem Terlikowskim a Izabelą Jarugą-Nowacką i Wojciechem Sadurskim. Goście będą dyskutować o istnieniu prawa naturalnego i uniwersalnych wartości oraz neutralności światopoglądowej państwa. Zapraszamy 11 marca o godz. 20.15 do Auli im. A. Mickiewicza w Auditorium Maximum UW.

 

Debata Granice kompromisu będzie poświęcona prezentowaniu katolickich wartości w środowisku pracy – czy trzeba z nich zrezygnować? Czy farmaceuta-katolik może sprzedawać środki wczesnoporonne? Marek Jurek, Tomasz Terlikowski, Jarosław Gowin i Sebastian Duda będą się zastanawiać nad tym 16 marca o godz. 19.00 w Auli A SGH. 

 

Na ostatnim wykładzie Aborcja – fakty i mity prelegenci podejmą temat etycznej oceny aborcji oraz jej wpływu na zdrowie i psychikę kobiet. Dr hab. Joanna Dangel, prof. Zbigniew Stawrowski, prof. Bogdan Chazan, dr inż. Antoni Zięba i psycholog Sylwia Kuczyńska spotkają się 29 marca o godz. 18.30 w auli w starym budynku BUW w Kampusie Centralnym UW.

 

Zapraszamy na stronę internetową projektu: http://pniz.solideo.pl.

 

Opublikowano 16.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.