Portal JP2online na 100. urodziny Karola Wojtyły

Bardzo serdecznie zapraszamy na wirtualną konferencję prasową poświęconą inauguracji portalu jp2online.pl na 100. urodziny Karola Wojtyły. Wirtualne spotkanie organizujemy w środę, 13 maja o godzinie 12.00 z udziałem m.in. biografów Jana Pawła II (prof. Rocco Buttiglione, George Weigel, Bernard Lecomte) i ekspertów Centrum Myśli Jana Pawła II. Przedstawimy wiele atrakcyjnych materiałów również filmowych, z gośćmi połączymy się na żywo lub wyemitujemy przygotowane na tę okazję nagrania.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy „wirtualny pokój dla mediów”, do którego dostęp będą mieli tylko dziennikarze i w którym będą mieli Państwo możliwość zadawania pytań poprzez chat. Link do pokoju znajdziecie Państwo w załączonym zaproszeniu. Logowanie wymaga podania imienia, nazwiska, redakcji i adresu mailowego. Teraz po logowaniu widoczna jest statyczna tablica z informacją o dacie konferencji. Opuszczenie pokoju wyloguje Państwa, kolejne wejście będzie wymagało ponownego podania tych samych danych. Do udziału w konferencji potrzebny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu oraz dźwiękiem.

Zachęcam do aktywnego udziału i zadawania pytań na bieżąco podczas konferencji. Pytania możecie Państwo przesłać już teraz do mnie. Po zakończeniu transmisji będziemy dla Państwa dostępni także fizycznie – w naszym biurze na Foksal 11. Jeśli zatem będzie potrzeba nagrania materiału z wypowiedzią do mikrofonu czy kamery – proszę o kontakt – każdego z Państwa zaprosimy indywidualnie, zachowując wszelkie obowiązujące obecnie obostrzenia epidemiologiczne.

Spotkanie będzie także dostępne dla szerokiej publiczności poprzez nasze kanały:

Nasze wirtualne spotkanie to dla Państwa okazja do zdobycia informacji na temat jponline.pl – największego projektu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które będziemy obchodzić kilka dni po konferencji – w poniedziałek, 18 maja. Na naszej stronie internetowej, w wirtualnym biurze prasowym opublikowaliśmy wiele materiałów związanych z jubileuszem urodzin papieża, w tym program wydarzeń z opisami oraz zbiór anegdot. Zachęcam do skorzystania.

————————————————————————–

jp2online.pl

Od 2016 roku zespół Centrum Myśli Jana Pawła II pracuje nad projektem portalu JP2online – innowacyjnej wyszukiwarki materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II. Portal ruszy oficjalnie 18 maja 2020 r. – w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Znajdą się na nim multimedia, fotografie, filmy, dokumenty, teksty papieskie, artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II, a także multimedialny biogram Karola Wojtyły. Wszystkie materiały o papieżu w jednym miejscu w Internecie – to cel JP2online.pl. Portal będzie dostępny początkowo w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale trwają prace także nad wersją hiszpańską i ukraińską. Część zbiorów będzie dostępna do pobrania i wykorzystania w projektach edukacyjnych, badawczych i popularyzatorskich o charakterze niekomercyjnym.

Jeszcze do niedawna, 15 lat po śmierci papieża Jana Pawła II, materiały archiwalne dotyczące jego życia i posługi były rozproszone, często niedostępne i nie można z nich było swobodnie korzystać. Dlatego Centrum Myśli Jana Pawła II podjęło się zadania zlokalizowania, opracowania merytorycznego i technicznego zbiorów związanych z Karolem Wojtyłą, by udostępnić je internautom. Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z licznymi instytucjami państwowymi i kościelnymi, które przekazały tysiące archiwaliów z własnych zasobów do prezentacji w JP2online.pl. Portal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Dodano: