Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Portal JP2online na 100. urodziny Karola Wojtyły

Bardzo serdecznie zapraszamy na wirtualną konferencję prasową poświęconą inauguracji portalu jp2online.pl na 100. urodziny Karola Wojtyły. Wirtualne spotkanie organizujemy w środę, 13 maja o godzinie 12.00 z udziałem m.in. biografów Jana Pawła II (prof. Rocco Buttiglione, George Weigel, Bernard Lecomte) i ekspertów Centrum Myśli Jana Pawła II. Przedstawimy wiele atrakcyjnych materiałów również filmowych, z gośćmi połączymy się na żywo lub wyemitujemy przygotowane na tę okazję nagrania.

Specjalnie dla Państwa przygotowaliśmy „wirtualny pokój dla mediów”, do którego dostęp będą mieli tylko dziennikarze i w którym będą mieli Państwo możliwość zadawania pytań poprzez chat. Link do pokoju znajdziecie Państwo w załączonym zaproszeniu. Logowanie wymaga podania imienia, nazwiska, redakcji i adresu mailowego. Teraz po logowaniu widoczna jest statyczna tablica z informacją o dacie konferencji. Opuszczenie pokoju wyloguje Państwa, kolejne wejście będzie wymagało ponownego podania tych samych danych. Do udziału w konferencji potrzebny jest komputer lub telefon z dostępem do Internetu oraz dźwiękiem.

Zachęcam do aktywnego udziału i zadawania pytań na bieżąco podczas konferencji. Pytania możecie Państwo przesłać już teraz do mnie. Po zakończeniu transmisji będziemy dla Państwa dostępni także fizycznie – w naszym biurze na Foksal 11. Jeśli zatem będzie potrzeba nagrania materiału z wypowiedzią do mikrofonu czy kamery – proszę o kontakt – każdego z Państwa zaprosimy indywidualnie, zachowując wszelkie obowiązujące obecnie obostrzenia epidemiologiczne.

Spotkanie będzie także dostępne dla szerokiej publiczności poprzez nasze kanały:

Nasze wirtualne spotkanie to dla Państwa okazja do zdobycia informacji na temat jponline.pl – największego projektu z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które będziemy obchodzić kilka dni po konferencji – w poniedziałek, 18 maja. Na naszej stronie internetowej, w wirtualnym biurze prasowym opublikowaliśmy wiele materiałów związanych z jubileuszem urodzin papieża, w tym program wydarzeń z opisami oraz zbiór anegdot. Zachęcam do skorzystania.

————————————————————————–

jp2online.pl

Od 2016 roku zespół Centrum Myśli Jana Pawła II pracuje nad projektem portalu JP2online – innowacyjnej wyszukiwarki materiałów związanych tematycznie z Janem Pawłem II. Portal ruszy oficjalnie 18 maja 2020 r. – w setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Znajdą się na nim multimedia, fotografie, filmy, dokumenty, teksty papieskie, artykuły na temat życia i nauczania Jana Pawła II, a także multimedialny biogram Karola Wojtyły. Wszystkie materiały o papieżu w jednym miejscu w Internecie – to cel JP2online.pl. Portal będzie dostępny początkowo w polskiej i angielskiej wersji językowej, ale trwają prace także nad wersją hiszpańską i ukraińską. Część zbiorów będzie dostępna do pobrania i wykorzystania w projektach edukacyjnych, badawczych i popularyzatorskich o charakterze niekomercyjnym.

Jeszcze do niedawna, 15 lat po śmierci papieża Jana Pawła II, materiały archiwalne dotyczące jego życia i posługi były rozproszone, często niedostępne i nie można z nich było swobodnie korzystać. Dlatego Centrum Myśli Jana Pawła II podjęło się zadania zlokalizowania, opracowania merytorycznego i technicznego zbiorów związanych z Karolem Wojtyłą, by udostępnić je internautom. Przedsięwzięcie jest realizowane w partnerstwie z licznymi instytucjami państwowymi i kościelnymi, które przekazały tysiące archiwaliów z własnych zasobów do prezentacji w JP2online.pl. Portal został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Opublikowano 07.05.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Chór został szczególnie doceniony przez jurorów za wykonanie klasycznego repertuaru cerkiewnego.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.