Portal JP2online ma już dwa lata!

Grafika 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły i 2 lata portalu

Portal JP2online wystartował w 100-lecie urodziny Karola Wojtyły stając się od razu największą wyszukiwarką materiałów archiwalnych związanych z życiem i nauczaniem Karola Wojtyły/Jana Pawła II.  Dwa lata po otwarciu portal może się pochwalić kolejnymi osiągnięciami! Zgodnie z deklaracjami z 2020 roku prowadzone są cały czas aktywne pracę nad nowymi zbiorami. Odkrywamy nowe niepublikowane dotąd kolekcje.

W ciągu dwóch lat istnienia portalu udostępnionych zostało ponad 200 wywiadów wideo ze świadkami historii. Są to bardzo różne osoby: znajomi Karola Wojtyły z czasów młodości i studiów, historycy i dziennikarze, a także postaci związane z polityką – od Anny Walentynowicz po Wojciecha Jaruzelskiego.

W zasobach znalazło się również ponad 1,5 tys. nagrań Polskiego Radia – transmisji wydarzeń, homilii, przemówień z wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski, blisko 10 tysięcy unikalnych dokumentów archiwalnych z siedmiu archiwów oraz materiały fotograficzne. Przybyło w tym czasie 5 nowych partnerów instytucjonalnych.

Zapraszamy do przeczytania publikacji podsumowującej dwa lata funkcjonowania portalu – tutaj.

Opublikowano 17.05.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W ramach „Weekendu Seniora z Kulturą” oraz projektu „Warszawa – miasto religii” zapraszamy 6 października na spacer „Grzybów i Muranów nie tylko żydowski”.
Październik z Centrum Myśli Jana Pawła II upłynie pod znakiem wielowyznaniowych spacerów, spotkań Pod Wspólnym Dachem, koncertu i debat.
Zapraszamy do wysłuchania kolejnego odcinka podcastu z cyklu „Słuchając drogi”. Gościem odcinka jest Alicja Borkowska z Fundacji Strefa Wolnosłowa.
Projekt „Pod Wspólnym Dachem” to seans filmowy, warsztaty międzykulturowe i wspólny stół w Górze Kalwarii i Podkowie Leśnej.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.