Portal JP2online ma już dwa lata!

Portal JP2online wystartował w 100-lecie urodziny Karola Wojtyły stając się od razu największą wyszukiwarką materiałów archiwalnych związanych z życiem i nauczaniem Karola Wojtyły/Jana Pawła II.  Dwa lata po otwarciu portal może się pochwalić kolejnymi osiągnięciami! Zgodnie z deklaracjami z 2020 roku prowadzone są cały czas aktywne pracę nad nowymi zbiorami. Odkrywamy nowe niepublikowane dotąd kolekcje.

W ciągu dwóch lat istnienia portalu udostępnionych zostało ponad 200 wywiadów wideo ze świadkami historii. Są to bardzo różne osoby: znajomi Karola Wojtyły z czasów młodości i studiów, historycy i dziennikarze, a także postaci związane z polityką – od Anny Walentynowicz po Wojciecha Jaruzelskiego.

W zasobach znalazło się również ponad 1,5 tys. nagrań Polskiego Radia – transmisji wydarzeń, homilii, przemówień z wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski, blisko 10 tysięcy unikalnych dokumentów archiwalnych z siedmiu archiwów oraz materiały fotograficzne. Przybyło w tym czasie 5 nowych partnerów instytucjonalnych.

Zapraszamy do przeczytania publikacji podsumowującej dwa lata funkcjonowania portalu – tutaj.

Dodano: