Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Portal JP2online ma już dwa lata!

Grafika 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły i 2 lata portalu

Portal JP2online wystartował w 100-lecie urodziny Karola Wojtyły stając się od razu największą wyszukiwarką materiałów archiwalnych związanych z życiem i nauczaniem Karola Wojtyły/Jana Pawła II.  Dwa lata po otwarciu portal może się pochwalić kolejnymi osiągnięciami! Zgodnie z deklaracjami z 2020 roku prowadzone są cały czas aktywne pracę nad nowymi zbiorami. Odkrywamy nowe niepublikowane dotąd kolekcje.

W ciągu dwóch lat istnienia portalu udostępnionych zostało ponad 200 wywiadów wideo ze świadkami historii. Są to bardzo różne osoby: znajomi Karola Wojtyły z czasów młodości i studiów, historycy i dziennikarze, a także postaci związane z polityką – od Anny Walentynowicz po Wojciecha Jaruzelskiego.

W zasobach znalazło się również ponad 1,5 tys. nagrań Polskiego Radia – transmisji wydarzeń, homilii, przemówień z wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski, blisko 10 tysięcy unikalnych dokumentów archiwalnych z siedmiu archiwów oraz materiały fotograficzne. Przybyło w tym czasie 5 nowych partnerów instytucjonalnych.

Zapraszamy do przeczytania publikacji podsumowującej dwa lata funkcjonowania portalu – tutaj.

Opublikowano 17.05.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.