Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Portal JP2online ma już dwa lata!

Grafika 102 rocznica urodzin Karola Wojtyły i 2 lata portalu

Portal JP2online wystartował w 100-lecie urodziny Karola Wojtyły stając się od razu największą wyszukiwarką materiałów archiwalnych związanych z życiem i nauczaniem Karola Wojtyły/Jana Pawła II.  Dwa lata po otwarciu portal może się pochwalić kolejnymi osiągnięciami! Zgodnie z deklaracjami z 2020 roku prowadzone są cały czas aktywne pracę nad nowymi zbiorami. Odkrywamy nowe niepublikowane dotąd kolekcje.

W ciągu dwóch lat istnienia portalu udostępnionych zostało ponad 200 wywiadów wideo ze świadkami historii. Są to bardzo różne osoby: znajomi Karola Wojtyły z czasów młodości i studiów, historycy i dziennikarze, a także postaci związane z polityką – od Anny Walentynowicz po Wojciecha Jaruzelskiego.

W zasobach znalazło się również ponad 1,5 tys. nagrań Polskiego Radia – transmisji wydarzeń, homilii, przemówień z wszystkich pielgrzymek papieskich do Polski, blisko 10 tysięcy unikalnych dokumentów archiwalnych z siedmiu archiwów oraz materiały fotograficzne. Przybyło w tym czasie 5 nowych partnerów instytucjonalnych.

Zapraszamy do przeczytania publikacji podsumowującej dwa lata funkcjonowania portalu – tutaj.

Opublikowano 17.05.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.