Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polska przybliża świat – Australia

Australia to wilgotne lasy deszczowe, aromatyczny busz, skąpane w eukaliptusowej mgiełce Góry Błękitne. Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb czerwonego lądu wraz z Małgorzatą Hoch-Zwolińską już 27 listopada o godz. 18.30.

 


 
„Właściwie nic szczególnego się nie zdarzyło. Przez kilka godzin jechaliśmy z niezmienną prędkością 116 km/h, a krajobraz za oknem praktycznie się nie zmieniał – tylko od czasu do czasu wśród kępek pożółkłych traw mignęło koryto wysuszonego potoku. Nie pamiętam też, żebyśmy mijali jakiś zakręt. A jednak właśnie w tamtej chwili poczułam napływającą falę wszechogarniającej szczęśliwości. Bo co może być wspanialszego niż pusta przestrzeń drogi wiodącej do czerwonego wnętrza Australii” – wspomina Małgorzata Hoch-Zwolińska.

Zapraszamy na fascynującą wycieczkę po wilgotnych lasach deszczowych, aromatycznym buszu, skąpanych w eukaliptusowej mgiełce Górach Błękitnych, gorącym piaszczystym wybrzeżu i jeszcze gorętszym interiorze, pustynnym miasteczku poszukiwaczy opali i winnicach południa. A wszystko to w kraju oddalonym o dwa dni drogi od domu…
 
Małgorzata Hoch-Zwolińska najchętniej podróżuje do krajów Azji Środkowej, ostatnio do tej listy dołączyły też antypody. Zwiedziła już Mongolię, Kirgistan, Uzbekistan, Gruzję, Armenię i Azerbejdżan.

Termin:
27 listopada 2012 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Partnerami spotkania oraz całego projektu „Polska przybliża świat” są:
Klub Wysokogórski Warszawa

Uniwersytecki Klub Alpinistyczny Warszawa

Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak

Studencki Klub Górski

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

Portalgorski.pl

 

„Polska przybliża świat” to cykl spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o innych kulturach, religiach oraz o tym, co łączy wszystkich ludzi.
Pierwsze spotkanie w cyklu, „Odrzuceni w Indiach”, odbyło się w marcu. Adam Rostkowski opowiadał na nim o wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na trąd. Drugie spotkanie, „Mój przyjaciel buddysta”, miało miejsce w maju. Krzysztof Renik i Elżbieta Dziuk poprowadzili nas himalajskimi szlakami pielgrzymkowymi. Czerwcowe spotkanie „Dziki świat”, prowadzone przez Adama Rostkowskiego, przybliżało życie codzienne, zwyczaje i rytuały plemienia Yanomami zamieszkującego okolice górnego Orinoko. Zaś w październiku Anna Skompska poprowadziła nas szlakami Pamiru.

 

 

 

Opublikowano 25.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.