Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polska przybliża świat – Australia

Australia to wilgotne lasy deszczowe, aromatyczny busz, skąpane w eukaliptusowej mgiełce Góry Błękitne. Zapraszamy na niezwykłą podróż w głąb czerwonego lądu wraz z Małgorzatą Hoch-Zwolińską już 27 listopada o godz. 18.30.

 


 
„Właściwie nic szczególnego się nie zdarzyło. Przez kilka godzin jechaliśmy z niezmienną prędkością 116 km/h, a krajobraz za oknem praktycznie się nie zmieniał – tylko od czasu do czasu wśród kępek pożółkłych traw mignęło koryto wysuszonego potoku. Nie pamiętam też, żebyśmy mijali jakiś zakręt. A jednak właśnie w tamtej chwili poczułam napływającą falę wszechogarniającej szczęśliwości. Bo co może być wspanialszego niż pusta przestrzeń drogi wiodącej do czerwonego wnętrza Australii” – wspomina Małgorzata Hoch-Zwolińska.

Zapraszamy na fascynującą wycieczkę po wilgotnych lasach deszczowych, aromatycznym buszu, skąpanych w eukaliptusowej mgiełce Górach Błękitnych, gorącym piaszczystym wybrzeżu i jeszcze gorętszym interiorze, pustynnym miasteczku poszukiwaczy opali i winnicach południa. A wszystko to w kraju oddalonym o dwa dni drogi od domu…
 
Małgorzata Hoch-Zwolińska najchętniej podróżuje do krajów Azji Środkowej, ostatnio do tej listy dołączyły też antypody. Zwiedziła już Mongolię, Kirgistan, Uzbekistan, Gruzję, Armenię i Azerbejdżan.

Termin:
27 listopada 2012 roku
Godzina: 18.30
Miejsce: 1Piętro
Adres: ul. Foksal 11, Warszawa

Partnerami spotkania oraz całego projektu „Polska przybliża świat” są:
Klub Wysokogórski Warszawa

Uniwersytecki Klub Alpinistyczny Warszawa

Klub Turystyki Aktywnej Spacerniak

Studencki Klub Górski

Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich

Portalgorski.pl

 

„Polska przybliża świat” to cykl spotkań z podróżnikami, którzy opowiedzą o innych kulturach, religiach oraz o tym, co łączy wszystkich ludzi.
Pierwsze spotkanie w cyklu, „Odrzuceni w Indiach”, odbyło się w marcu. Adam Rostkowski opowiadał na nim o wykluczeniu ze społeczeństwa osób chorych na trąd. Drugie spotkanie, „Mój przyjaciel buddysta”, miało miejsce w maju. Krzysztof Renik i Elżbieta Dziuk poprowadzili nas himalajskimi szlakami pielgrzymkowymi. Czerwcowe spotkanie „Dziki świat”, prowadzone przez Adama Rostkowskiego, przybliżało życie codzienne, zwyczaje i rytuały plemienia Yanomami zamieszkującego okolice górnego Orinoko. Zaś w październiku Anna Skompska poprowadziła nas szlakami Pamiru.

 

 

 

Opublikowano 25.11.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.