Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polska 996 – 1966 – 2016

W kwietniu br. obchodzimy 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji Centrum Myśli Jana Pawła II 8 kwietnia zaprasza na spotkanie pt. „Polska 966 – 1966 – 2016”Gośćmi spotkania będą: 

Prof. Krzysztof Ożóg
mediewista z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi najbardziej aktualny stan wiedzy historycznej nt. okoliczności, w których książę Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu, a także zarysuje skutki tego kroku dla Polski i sąsiadów z regionu.

Dr hab. Paweł Skibiński

historyk Kościoła z Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Myśli Jana Pawła II opowie o polskim Millenium. Przypomni rozmach programu wydarzeń Tysiąclecia zaplanowanego przez Kościół katolicki w Polsce pod przewodnictwem Prymasa Tysiąclecia, a także zwróci uwagę na znaczenie Milenium zarówno w jego wymiarze polskim, jak i – co dostrzegane jest znacznie rzadziej – zewnętrznym.

Prelekcjom towarzyszyć będzie dyskusja. Mamy nadzieję na rozmowę o znaczeniu ponadtysiącletniej ciągłości tożsamości chrześcijańskiej Polski również dziś.

Uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się w książkę prof. Krzysztofa Ożoga „966. Chrzest Polski” (Wyd. Biały Kruk, Kraków 2015) i – jeśli będzie takie życzenie – po spotkaniu zdobyć dedykację Autora.

Partnerami wydarzenia są Wydawnictwo Biały Kruk i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti, natomiast patronami medialnymi – TVP Historia – Oficjalna stronaRadio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II,
ul. Foksal 11
 8 kwietnia 2016, godz. 18:00

Opublikowano 06.04.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.