Polska 996 – 1966 – 2016

W kwietniu br. obchodzimy 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji Centrum Myśli Jana Pawła II 8 kwietnia zaprasza na spotkanie pt. „Polska 966 – 1966 – 2016”Gośćmi spotkania będą: 

Prof. Krzysztof Ożóg
mediewista z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi najbardziej aktualny stan wiedzy historycznej nt. okoliczności, w których książę Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu, a także zarysuje skutki tego kroku dla Polski i sąsiadów z regionu.

Dr hab. Paweł Skibiński

historyk Kościoła z Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Myśli Jana Pawła II opowie o polskim Millenium. Przypomni rozmach programu wydarzeń Tysiąclecia zaplanowanego przez Kościół katolicki w Polsce pod przewodnictwem Prymasa Tysiąclecia, a także zwróci uwagę na znaczenie Milenium zarówno w jego wymiarze polskim, jak i – co dostrzegane jest znacznie rzadziej – zewnętrznym.

Prelekcjom towarzyszyć będzie dyskusja. Mamy nadzieję na rozmowę o znaczeniu ponadtysiącletniej ciągłości tożsamości chrześcijańskiej Polski również dziś.

Uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się w książkę prof. Krzysztofa Ożoga “966. Chrzest Polski” (Wyd. Biały Kruk, Kraków 2015) i – jeśli będzie takie życzenie – po spotkaniu zdobyć dedykację Autora.

Partnerami wydarzenia są Wydawnictwo Biały Kruk i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti, natomiast patronami medialnymi – TVP Historia – Oficjalna stronaRadio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II,
ul. Foksal 11
 8 kwietnia 2016, godz. 18:00

Dodano: