Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Polska 996 – 1966 – 2016

W kwietniu br. obchodzimy 1050. rocznicę chrztu Polski. Z tej okazji Centrum Myśli Jana Pawła II 8 kwietnia zaprasza na spotkanie pt. „Polska 966 – 1966 – 2016”Gośćmi spotkania będą: 

Prof. Krzysztof Ożóg
mediewista z Uniwersytetu Jagiellońskiego przedstawi najbardziej aktualny stan wiedzy historycznej nt. okoliczności, w których książę Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu, a także zarysuje skutki tego kroku dla Polski i sąsiadów z regionu.

Dr hab. Paweł Skibiński

historyk Kościoła z Uniwersytetu Warszawskiego i Centrum Myśli Jana Pawła II opowie o polskim Millenium. Przypomni rozmach programu wydarzeń Tysiąclecia zaplanowanego przez Kościół katolicki w Polsce pod przewodnictwem Prymasa Tysiąclecia, a także zwróci uwagę na znaczenie Milenium zarówno w jego wymiarze polskim, jak i – co dostrzegane jest znacznie rzadziej – zewnętrznym.

Prelekcjom towarzyszyć będzie dyskusja. Mamy nadzieję na rozmowę o znaczeniu ponadtysiącletniej ciągłości tożsamości chrześcijańskiej Polski również dziś.

Uczestnicy będą mogli zaopatrzyć się w książkę prof. Krzysztofa Ożoga „966. Chrzest Polski” (Wyd. Biały Kruk, Kraków 2015) i – jeśli będzie takie życzenie – po spotkaniu zdobyć dedykację Autora.

Partnerami wydarzenia są Wydawnictwo Biały Kruk i Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvatti, natomiast patronami medialnymi – TVP Historia – Oficjalna stronaRadio Warszawa i Tygodnik Idziemy.

 

Centrum Myśli Jana Pawła II,
ul. Foksal 11
 8 kwietnia 2016, godz. 18:00

Opublikowano 06.04.2016

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.