Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2 – przyjmij kolędników

Grafika akcji "PoKolędzie" z dopiskiem "Przyjmij kolędników".

PoKolędzie JP2 to projekt, którego główną ideą jest spotkanie z drugim człowiekiem, połączone z promowaniem tradycji, jaką jest kolędowanie i umacnianiem poczucia solidarności społecznej.
Jeśli pracujesz lub jesteś wolontariuszem w miejscu o utrudnionym dostępie do kultury (takim jak: dom opieki społecznej, areszt, zakład dla chronicznie chorych, klub seniora, dom dziecka, placówka opiekuńczo–wychowawcza), w którym warto zorganizować spotkanie kolędowe dla mieszkańców zgłoś je do projektu!

Spotkania kolędowe planujemy w Warszawie i okolicach w dniach od 3 do 31 stycznia 2023. Pragniemy dotrzeć do  miejsc osamotnionych, zapomnianych, odseparowanych od społeczeństwa. W tym bożonarodzeniowym okresie staramy się dać podopiecznym świąteczną radość, poczucie więzi i ukojenie ducha, wspólnie kolędując.

Wypełnij formularz:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Skontaktujemy się z Tobą na początku grudnia, aby umówić spotkanie kolędowe oraz przekazać informacje organizacyjne.

Ze swojej strony zapewniamy:

  • organizację spotkania kolędowego – łączymy zespół kolędników z placówką;
  • wolontariusza – ambasadora Pokoledzie JP2 – osobę, która będzie w kontakcie z zespołem kolędującym i ośrodkiem i będzie wsparciem w trakcie wydarzenia;
  • śpiewnik oraz prezentację z kolędami w wersji elektronicznej;
  • śpiewniki, plakaty i inne materiały promocyjne dostępne w miejscu wydarzenia;
  • w przypadku kolędowania on-line – organizację platformy (Zoom) oraz wsparcie techniczne.

Monitorujemy aktualne obostrzenia i elastycznie dostosujemy formułę spotkań kolędowych do nich.


Kontakt:


KOORDYNATOR AKCJI

Jakub Siekierzyński
pokoledzie@centrumjp2.pl  

OŚRODKI I CHÓRY

Tomasz Romanowski
pokoledziejp2@centrumjp2.pl
515069493

Opublikowano 02.11.2022

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.