Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2 – kolędnicy wyruszą z kolędą do potrzebujących


Na apel Centrum Myśli Jana Pawła II odpowiedziały jak zwykle licznie chóry, schole parafialne i zespoły. Wśród formacji muzycznych, które dołączyły do PoKolędzia, są m.in. Chór Batorego, Schola Duszpasterstwa Młodzieży Rejs czy Chór w Akcji. Niektóre biorą udział w projekcie już po raz kolejny. Nie wszyscy zgłoszeni zajmują się śpiewem profesjonalnie, większość to grupy amatorskie.


W naszej akcji nie chodzi o efekt artystyczny, choć zespoły reprezentują wysoki poziom i dają z siebie bardzo wiele – mówi Jakub Siekierzyński, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II i koordynator projektu PoKolędzie JP2. – Jednak najważniejsze jest, aby odwiedzić drugiego człowieka, uśmiechnąć się do niego, spędzić wspólnie czas – podkreśla.

Począwszy od 10 stycznia chórzyści zaśpiewają wspólnie m.in. z mieszkańcami Domu Świętego Franciszka, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wesołej, Centrum Alzheimera i kilkunastu innych ośrodków, które zdecydowały się przyjąć kolędników.Warszawska akcja kolędowania odbywa się już po raz dziewiąty. Jej organizatorzy z Centrum Myśli Jana Pawła II są przekonani, że to świetny sposób na to, by dzielić się radością z potrzebującymi, a jednocześnie pielęgnować piękną polską tradycję kolędowania. Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i pracownicy tej instytucji także, jak co roku, zasilą grono kolędników. Można jeszcze dołączyć do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II (właśnie trwają przesłuchania zarówno głosów żeńskich, jak i męskich) i w ten sposób jeszcze w tej edycji włączyć się aktywnie w akcję PoKolędzie.

Spotkania kolędowe potrwają do końca stycznia 2023 roku. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w gotowe śpiewniki, które ułatwią wspólne śpiewanie podczas spotkania kolędowego.

Więcej informacji o projekcie PoKolędzie dostępnych jest na stronie: https://www.centrumjp2.pl/pokoledzie_2022_2023/

PoKolędzie JP2 – kolędnicy wyruszą z kolędą do potrzebujących

Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczyna swoją coroczną akcję PoKolędzie JP2. Od dzisiaj kolędnicy zaczynają odwiedzać m.in. domy seniora, ośrodki pomocy społecznej i szpitale, aby poprzez wspólny śpiew dzielić się z podopiecznymi odwiedzanych miejsc radością Bożego Narodzenia. Do końca stycznia spotkania kolędowe odbędą się łącznie w kilkunastu placówkach o utrudnionym dostępie do kultury.

Opublikowano 12.01.2023

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online