Na apel Centrum Myśli Jana Pawła II odpowiedziały jak zwykle licznie chóry, schole parafialne i zespoły. Wśród formacji muzycznych, które dołączyły do PoKolędzia, są m.in. Chór Batorego, Schola Duszpasterstwa Młodzieży Rejs czy Chór w Akcji. Niektóre biorą udział w projekcie już po raz kolejny. Nie wszyscy zgłoszeni zajmują się śpiewem profesjonalnie, większość to grupy amatorskie.
– W naszej akcji nie chodzi o efekt artystyczny, choć zespoły reprezentują wysoki poziom i dają z siebie bardzo wiele – mówi Jakub Siekierzyński, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II i koordynator projektu PoKolędzie JP2. – Jednak najważniejsze jest, aby odwiedzić drugiego człowieka, uśmiechnąć się do niego, spędzić wspólnie czas – podkreśla.
Począwszy od 10 stycznia chórzyści zaśpiewają wspólnie m.in. z mieszkańcami Domu Świętego Franciszka, Ośrodka Pomocy Społecznej w Wesołej, Centrum Alzheimera i kilkunastu innych ośrodków, które zdecydowały się przyjąć kolędników.Warszawska akcja kolędowania odbywa się już po raz dziewiąty. Jej organizatorzy z Centrum Myśli Jana Pawła II są przekonani, że to świetny sposób na to, by dzielić się radością z potrzebującymi, a jednocześnie pielęgnować piękną polską tradycję kolędowania. Chór Centrum Myśli Jana Pawła II i pracownicy tej instytucji także, jak co roku, zasilą grono kolędników. Można jeszcze dołączyć do Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II (właśnie trwają przesłuchania zarówno głosów żeńskich, jak i męskich) i w ten sposób jeszcze w tej edycji włączyć się aktywnie w akcję PoKolędzie.
Spotkania kolędowe potrwają do końca stycznia 2023 roku. Wszystkie zgłoszone zespoły zostaną wyposażone w gotowe śpiewniki, które ułatwią wspólne śpiewanie podczas spotkania kolędowego.
Więcej informacji o projekcie PoKolędzie dostępnych jest na stronie: https://www.centrumjp2.pl/pokoledzie_2022_2023/
PoKolędzie JP2 – kolędnicy wyruszą z kolędą do potrzebujących
Centrum Myśli Jana Pawła II rozpoczyna swoją coroczną akcję PoKolędzie JP2. Od dzisiaj kolędnicy zaczynają odwiedzać m.in. domy seniora, ośrodki pomocy społecznej i szpitale, aby poprzez wspólny śpiew dzielić się z podopiecznymi odwiedzanych miejsc radością Bożego Narodzenia. Do końca stycznia spotkania kolędowe odbędą się łącznie w kilkunastu placówkach o utrudnionym dostępie do kultury.