Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2, czyli muzyczne orędzie Bożego Narodzenia

Kolędy brzmią najlepiej, gdy śpiewa się wspólnie. Kolędy sprawiają, że zebrani przy wigilijnym stole i choince patrzymy na siebie z miłością i jesteśmy pełni najcieplejszych uczuć. Nawet nieznajomi stają się wówczas rodziną. Kolędy łączą.

Co roku odwiedzamy ludzi, dla których na co dzień nie koncertujemy  – mieszkańców domów dziecka, więzień, szpitali, hospicjów, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej. To nietypowe koncerty, a raczej spotkania. Wyjątkowe spotkania z nieznajomymi, a takimi samymi jak my. Spotkania pełne radości i wzruszeń Dobrą Nowiną w drugim człowieku.

Nasza kolędująca rodzina stale się powiększa i razem dzielimy się tym, co dzięki Bożemu Narodzeniu w nas najlepsze: serdecznością, uśmiechem, rozmową, uściskiem dłoni i wzruszeniem nad małym Jezusem.

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy schole, zespoły muzyczne i chóry do uczestnictwa w naszym tradycyjnym PoKolędziu. Wszyscy tęsknimy za spotkaniem, życzliwością i bliskością. Zapraszamy Was do odpowiedzi na tę tęsknotę i podzielenia się radością ze śpiewania.

Serdecznie zapraszamy na finał akcji PoKolędzie JP2 – środa, 1 lutego, godz. 18.00, Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64.

 W środowy wieczór chóry i zespoły wokalne, które wzięły udział w akcji PoKolędzie JP2 wspólnie zaśpiewają kolędy dla Warszawy na balkonach i przed budynkiem Domu Polonii. Po występie, już w budynku rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd polskich i światowych.

Informacje na stronie facebook.com: https://www.facebook.com/events/631147960343151/

„Człowiek nie może żyć bez miłości. Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego, ale żeby prawdziwie miłować, potrzebna jest mu ta pewność, że Bóg go miłuje. Bóg was miłuje, drogie dzieci! Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych. Czyż może być większa radość niż ta, którą wnosi miłość? Czy może być większa radość niż ta, którą Ty, Panie Jezu, wnosisz w dzień Bożego Narodzenia w ludzkie serca?”

Jan Paweł II w Liście do dzieci „Tra pochi giorno”, Watykan, 13 grudnia 1994 r.

Opublikowano 02.01.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.