Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

PoKolędzie JP2, czyli muzyczne orędzie Bożego Narodzenia

Kolędy brzmią najlepiej, gdy śpiewa się wspólnie. Kolędy sprawiają, że zebrani przy wigilijnym stole i choince patrzymy na siebie z miłością i jesteśmy pełni najcieplejszych uczuć. Nawet nieznajomi stają się wówczas rodziną. Kolędy łączą.

Co roku odwiedzamy ludzi, dla których na co dzień nie koncertujemy  – mieszkańców domów dziecka, więzień, szpitali, hospicjów, domów samotnej matki, domów pomocy społecznej. To nietypowe koncerty, a raczej spotkania. Wyjątkowe spotkania z nieznajomymi, a takimi samymi jak my. Spotkania pełne radości i wzruszeń Dobrą Nowiną w drugim człowieku.

Nasza kolędująca rodzina stale się powiększa i razem dzielimy się tym, co dzięki Bożemu Narodzeniu w nas najlepsze: serdecznością, uśmiechem, rozmową, uściskiem dłoni i wzruszeniem nad małym Jezusem.

Po raz kolejny serdecznie zapraszamy schole, zespoły muzyczne i chóry do uczestnictwa w naszym tradycyjnym PoKolędziu. Wszyscy tęsknimy za spotkaniem, życzliwością i bliskością. Zapraszamy Was do odpowiedzi na tę tęsknotę i podzielenia się radością ze śpiewania.

Serdecznie zapraszamy na finał akcji PoKolędzie JP2 – środa, 1 lutego, godz. 18.00, Dom Polonii, ul. Krakowskie Przedmieście 64.

 W środowy wieczór chóry i zespoły wokalne, które wzięły udział w akcji PoKolędzie JP2 wspólnie zaśpiewają kolędy dla Warszawy na balkonach i przed budynkiem Domu Polonii. Po występie, już w budynku rozpocznie się wspólne śpiewanie kolęd polskich i światowych.

Informacje na stronie facebook.com: https://www.facebook.com/events/631147960343151/

„Człowiek nie może żyć bez miłości. Jest wezwany do miłości Boga i bliźniego, ale żeby prawdziwie miłować, potrzebna jest mu ta pewność, że Bóg go miłuje. Bóg was miłuje, drogie dzieci! Niech ta miłość, właśnie dzięki wam, rozszerzy się na wasze otoczenia i na cały świat. Niech ta miłość dotrze do wszystkich, którzy jej szczególnie potrzebują: zwłaszcza do cierpiących i zapomnianych. Czyż może być większa radość niż ta, którą wnosi miłość? Czy może być większa radość niż ta, którą Ty, Panie Jezu, wnosisz w dzień Bożego Narodzenia w ludzkie serca?”

Jan Paweł II w Liście do dzieci „Tra pochi giorno”, Watykan, 13 grudnia 1994 r.

Opublikowano 02.01.2017

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.