Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Poezja Karola Wojtyły na jazzowo

29 listopada 2008 roku w Teatro Capranica w Rzymie odbył się koncert jazzowy upamiętniający 30. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Wśród wykonawców kantaty „Miłość mi wszystko wyjaśniła” znaleźli się najwybitniejsi artyści z kraju i ze świata, m.in. Ewa Bem, Mieczysław Szcześniak, Lee Konitz oraz Dino Saluzzi.


 
Zaprezentowane podczas koncertu utwory zostały skomponowane przez krakowskiego artystę Joachima Mencla do poezji Karola Wojtyły. W Teatro Capranica wystąpili m.in. światowej sławy jazzman Lee Konitz, pochodząca z Kamerunu Valerie Ekoume oraz mistrz bandoneonu Dino Saluzzi. Polską scenę jazzową reprezentowali Ewa Bem, Janusz Muniak oraz Mieczysław Szcześniak. Wykonawcom towarzyszył Warszawski Chór Chłopięcy przy Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, Orkiestra Sinfonia Viva oraz Kapela Góralska Jana Karpiela „Bułecki”.
 
Koncert spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem włoskiej publiczności, czego dowodem była owacja na stojąco! Wśród widowni nie brakowało łez i wzruszeń. Szczególne emocje wzbudziła wokalistka Valerie Ekoume wkładając w wykonywaną muzykę niezwykłą ekspresję i ujmując swoim wystepem wszystkich słuchaczy.
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele Rzymu oraz Watykanu, korpus dyplomatyczny, polonia włoska, a także uczestnicy Rzymskich Spotkań Młodych. Na widowni zasiedli m.in. Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka oraz wielu znamienitych osobistości z Polski i Włoch. Patronat nad uroczystością objęli Prezydent m. st. Warszawy, Burmistrz Rzymu oraz Ambasada Rzeczypospolitej przy Stolicy Apostolskiej.

szczegóły

 

galeria

Opublikowano 05.12.2008

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.