Podziel się talentem

Napis: Podziel się talentem, stypendia, które tworzą przyszłość Warszawy. Logotyp Centrum Myśli Jana pawła Drugiego

„Podziel się talentem” to projekt wolontariacki polegający na udzielaniu darmowych korepetycji uczniom, którzy potrzebują pomocy w nauce lub przygotowują się do egzaminów.
Rokrocznie w skład zespołu „Podziel się talentem” wchodzą korepetytorzy-wolontariusze biorący dział w poprzednich edycjach oraz zupełnie nowi uczestnicy, którzy dołączają do nas zazwyczaj po ogłoszeniu wyników rekrutacji stypendialnej dla studentów.

Jeśli chcesz się przygotować do olimpiady lub egzaminu, masz problem z jakimś przedmiotem zgłoś się do Podziel się talentem.
Aby dołączyć do projektu jako uczeń wypełnij ankietę zgłoszeniową ucznia.

Jeśli chciałbyś dołączyć do zespołu wolontariuszy, rozwijać się przez taką formę wolontariatu, poznać innych wolontariuszy serdecznie zapraszamy do współpracy. Wolontariuszami, najczęściej są studenci, ale mile widziani są także uczniowie szkół średnich i starszych klas szkół podstawowych. Ważne: Aby zostać wolontariuszem, należy mieć ukończone 16 lat.
Wypełnij formularz zgłoszeniowy wolontariusza.

Jak to działa?

Nasi wolontariusze sami wybierają przedmiot oraz wymiar czasu, który chcą poświęcić na zajęcia. Korepetytorzy prowadzą głównie zajęcia indywidualne (wyrównywanie braków edukacyjnych, przygotowanie do egzaminu gimnazjalnego i matury, praca z uczniem wybitnie zdolnym).W ramach inicjatywy „Podziel się talentem” mogą odbywać się także zajęcia grupowe z przedmiotów szkolnych, języków obcych oraz różnorodnych kompetencji specjalistycznych (takich jak np. komunikacja, przedsiębiorczość, programowanie, podstawowa edycja graficzna zdjęć). W związku z pandemią COVID-19 korepetycje na ten moment odbywają się w formie zdalnej na wybranej wspólnie przez uczniów i korepetytorów platformie.

Zobacz regulamin

Jeśli masz pytania, napisz:

Nikodem Kaczprzak – inkubator.talent@centrumjp2.pl

Dorota Czajkowska – wolontariat@centrumjp2.pl

Dodano: