Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Podsumowanie

Papieskie Szkoły Letnie były naszą propozycją dla laureatów Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na spędzenie wakacji w malowniczych miejscowościach Beskidu Niskiego. Idea obozów nawiązywała do wędrówek, jakie odbywał ks. Karol Wojtyła wraz ze Środowiskiem. Forma podróżowania Wojtyły nosiła cechy określane mianem turystyki krajoznawczo-refleksyjnej. Zacisza górskich zakątków sprzyjały skupieniu, rozmyślaniu nad najistotniejszymi problemami ludzkiej egzystencji, kontaktowi z przyrodą, a przez nią z Bogiem.

Zorganizowaliśmy szkoły dla trzech grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (41 osób),
licealistów (31 osób),
oraz studentów (16 osób).

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.