Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Podsumowanie

Papieskie Szkoły Letnie były naszą propozycją dla laureatów Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na spędzenie wakacji w malowniczych miejscowościach Beskidu Niskiego. Idea obozów nawiązywała do wędrówek, jakie odbywał ks. Karol Wojtyła wraz ze Środowiskiem. Forma podróżowania Wojtyły nosiła cechy określane mianem turystyki krajoznawczo-refleksyjnej. Zacisza górskich zakątków sprzyjały skupieniu, rozmyślaniu nad najistotniejszymi problemami ludzkiej egzystencji, kontaktowi z przyrodą, a przez nią z Bogiem.

Zorganizowaliśmy szkoły dla trzech grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (41 osób),
licealistów (31 osób),
oraz studentów (16 osób).

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.