Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Podsumowanie

Papieskie Szkoły Letnie były naszą propozycją dla laureatów Stypendiów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II na spędzenie wakacji w malowniczych miejscowościach Beskidu Niskiego. Idea obozów nawiązywała do wędrówek, jakie odbywał ks. Karol Wojtyła wraz ze Środowiskiem. Forma podróżowania Wojtyły nosiła cechy określane mianem turystyki krajoznawczo-refleksyjnej. Zacisza górskich zakątków sprzyjały skupieniu, rozmyślaniu nad najistotniejszymi problemami ludzkiej egzystencji, kontaktowi z przyrodą, a przez nią z Bogiem.

Zorganizowaliśmy szkoły dla trzech grup wiekowych: uczniów szkół podstawowych i gimnazjów (41 osób),
licealistów (31 osób),
oraz studentów (16 osób).

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.