Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Słuchanie to zrobienie miejsca dla innego

Podcast „Słuchając drogi”

Słuchanie można nazwać sztuką, bo stało się czymś wyjątkowym. Zostało przez nas zaniedbane. Trudniej nam towarzyszyć, niż dawać rady i gotowe rozwiązania.

Mylimy rozmowę z dyskusją. Napotykamy trudności w rozpoznaniu własnych i cudzych emocji. A przecież słuchanie pomaga w zauważaniu wzajemnych potrzeb, a w konsekwencji pozwala tworzyć relacje.

Jak więc stać się lepszym słuchaczem? Jak uczyć się słuchać aktywnie? I co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski, psychoterapeuta i coach.


Zapraszamy do rozmowy. Dołącz do grupy ludzi ciekawych świata i drugiego człowieka – https://www.facebook.com/groups/sluchajacdrogi    

Jeżeli macie uwagi, pytania albo pomysły na kolejne audycje, zapraszamy do kontaktu: mnowak@centrumjp2.pl

Posłuchaj

Opublikowano 28.05.2024

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego m.st. Warszawy imienia Jana Pawła II.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.