Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Początek końca … ?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Samotność, która nie zabija…”. Tym razem na 1Piętrze przeniesiemy się w czasy Soboru w Chalcedonie. Ojciec Szymon Hiżycki z Tyńca opowie nam o jego znaczeniu dla historii monastycyzmu.

Temat spotkania: I obudził się przed kościołem zwolenników soboru. Pożegnanie z monastycznym Egiptem?

Sobór w Chalcedonie spowodował głęboki podział w Kościele, aż wreszcie odejście Egiptu od wspólnoty z Konstantynopolem i Rzymem. Czy to jednak koniec wpływu egipskich mnichów na całą chrześcijańską oikumene? Mnisi znad Nilu i ich nauka byli nieustannym źródłem inspiracji dla mnichów Europy poprzez pisma Jana Kasjana.

Spotkanie prowadzi o. Szymon Hiżycki OSB (Tyniec)

Na podróż w czasie wyruszamy z 1Piętra w piątek (13.06) o godz.18.30

Więcej informacji 

Serdecznie zapraszamy !

Opublikowano 13.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.