Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Początek końca … ?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Samotność, która nie zabija…”. Tym razem na 1Piętrze przeniesiemy się w czasy Soboru w Chalcedonie. Ojciec Szymon Hiżycki z Tyńca opowie nam o jego znaczeniu dla historii monastycyzmu.

Temat spotkania: I obudził się przed kościołem zwolenników soboru. Pożegnanie z monastycznym Egiptem?

Sobór w Chalcedonie spowodował głęboki podział w Kościele, aż wreszcie odejście Egiptu od wspólnoty z Konstantynopolem i Rzymem. Czy to jednak koniec wpływu egipskich mnichów na całą chrześcijańską oikumene? Mnisi znad Nilu i ich nauka byli nieustannym źródłem inspiracji dla mnichów Europy poprzez pisma Jana Kasjana.

Spotkanie prowadzi o. Szymon Hiżycki OSB (Tyniec)

Na podróż w czasie wyruszamy z 1Piętra w piątek (13.06) o godz.18.30

Więcej informacji 

Serdecznie zapraszamy !

Opublikowano 13.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Już 5 czerwca odbędzie się zamknięta debata ekspercka poświęcona rozumieniu sprawczości politycznej.
Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.