Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Początek końca … ?

Zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Samotność, która nie zabija…”. Tym razem na 1Piętrze przeniesiemy się w czasy Soboru w Chalcedonie. Ojciec Szymon Hiżycki z Tyńca opowie nam o jego znaczeniu dla historii monastycyzmu.

Temat spotkania: I obudził się przed kościołem zwolenników soboru. Pożegnanie z monastycznym Egiptem?

Sobór w Chalcedonie spowodował głęboki podział w Kościele, aż wreszcie odejście Egiptu od wspólnoty z Konstantynopolem i Rzymem. Czy to jednak koniec wpływu egipskich mnichów na całą chrześcijańską oikumene? Mnisi znad Nilu i ich nauka byli nieustannym źródłem inspiracji dla mnichów Europy poprzez pisma Jana Kasjana.

Spotkanie prowadzi o. Szymon Hiżycki OSB (Tyniec)

Na podróż w czasie wyruszamy z 1Piętra w piątek (13.06) o godz.18.30

Więcej informacji 

Serdecznie zapraszamy !

Opublikowano 13.06.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.