Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pociąg do wolontariatu

foto

2 grudnia, godzina 17.30. Choć według kalendarza trwała jeszcze jesień, widok za oknem rozwiewał wszelkie złudzenia. Temperatura mroziła krew w żyłach, chodniki skuł lód, zbuntowała się komunikacja miejska. To jednak nie przeraziło nas, wolontariuszy, zmierzających na spotkanie uczestników Inkubatora Miłosierdzia.

foto

Kiedy dotarliśmy do umówionego miejsca – do Baciarni w podziemiach kościoła Świętego Augustyna – czekała już na nas gorąca czekolada, dzięki której zyskaliśmy jeszcze więcej zapału do działania. Nie znaliśmy się, więc zaczęliśmy od zabaw integracyjnych. Dużo się działo i było naprawdę wesoło, a co najważniejsze – przełamaliśmy pierwsze lody!

foto

Potem opowiedziano nam o różnych formach wolontariatu, w które można się zaangażować w Inkubatorze Miłosierdzia. Dowiedzieliśmy się, na czym polega program „Podziel się talentem”, praca z dziećmi i opieka paliatywna. Później podzieliliśmy się na trzy grupy – każdy wybrał taki typ działalności, który najbardziej mu odpowiada. Naszym zadaniem było wcielenie się w role osób potrzebujących wsparcia i dyskutowanie o tym. Rozmowy o wolontariacie skłoniły nas do głębszych refleksji na temat pomocy innym. Mówiliśmy też o naszych doświadczeniach, pomysłach, obawach i oczekiwaniach związanych z wolontariatem.

foto

Na koniec poproszono nas o przygotowanie prezentów gwiazdkowych dla podopiecznych hospicjum. Padł na nas blady strach wywołany przeświadczeniem o braku zdolności manualnych i presją czasu. Dla wolontariuszy nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Nasza ekipa do zadań specjalnych spisała się na medal, ponieważ włożyła w przygotowywanie upominków nie tylko pracę, ale także serce.

foto

Następne spotkanie w ramach Inkubatora Miłosierdzia 17go stycznia. Już czekamy na nie z niecierpliwością…

Zapraszamy do obejrzenia reszty zdjęć:

Galeria

foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.