Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Pociąg do wolontariatu

foto

2 grudnia, godzina 17.30. Choć według kalendarza trwała jeszcze jesień, widok za oknem rozwiewał wszelkie złudzenia. Temperatura mroziła krew w żyłach, chodniki skuł lód, zbuntowała się komunikacja miejska. To jednak nie przeraziło nas, wolontariuszy, zmierzających na spotkanie uczestników Inkubatora Miłosierdzia.

foto

Kiedy dotarliśmy do umówionego miejsca – do Baciarni w podziemiach kościoła Świętego Augustyna – czekała już na nas gorąca czekolada, dzięki której zyskaliśmy jeszcze więcej zapału do działania. Nie znaliśmy się, więc zaczęliśmy od zabaw integracyjnych. Dużo się działo i było naprawdę wesoło, a co najważniejsze – przełamaliśmy pierwsze lody!

foto

Potem opowiedziano nam o różnych formach wolontariatu, w które można się zaangażować w Inkubatorze Miłosierdzia. Dowiedzieliśmy się, na czym polega program „Podziel się talentem”, praca z dziećmi i opieka paliatywna. Później podzieliliśmy się na trzy grupy – każdy wybrał taki typ działalności, który najbardziej mu odpowiada. Naszym zadaniem było wcielenie się w role osób potrzebujących wsparcia i dyskutowanie o tym. Rozmowy o wolontariacie skłoniły nas do głębszych refleksji na temat pomocy innym. Mówiliśmy też o naszych doświadczeniach, pomysłach, obawach i oczekiwaniach związanych z wolontariatem.

foto

Na koniec poproszono nas o przygotowanie prezentów gwiazdkowych dla podopiecznych hospicjum. Padł na nas blady strach wywołany przeświadczeniem o braku zdolności manualnych i presją czasu. Dla wolontariuszy nie ma jednak rzeczy niemożliwych. Nasza ekipa do zadań specjalnych spisała się na medal, ponieważ włożyła w przygotowywanie upominków nie tylko pracę, ale także serce.

foto

Następne spotkanie w ramach Inkubatora Miłosierdzia 17go stycznia. Już czekamy na nie z niecierpliwością…

Zapraszamy do obejrzenia reszty zdjęć:

Galeria

foto

Opublikowano 21.01.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.