Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Po co ten ślub?

W sobotę 24 maja grupa Teatr Nasz złożona ze stypendystów m.st. Warszawy im. Jana Pawła II zaprezentowała monolog Michała Zoszczenki „Arystokratka” oraz sztukę Gogola „Ożenek” w reżyserii Miłosza Pańtaka.

Widzowie przenieśli się do dziewiętnastowiecznej Rosji, gdzie mogli być świadkami historii

niezrealizowanych wyborów niemłodej już panny na wydaniu, która pragnie podnieść swój społeczny status oraz starego kawalera, który zastanawia się czy poświęcać swój święty spokój dla małżeństwa.

Potężna dawka humoru, niezwykle profesjonalna gra aktorska młodych stypendystów i szybkie zwroty akcji uczyniły wieczór niezwykle udanym. A pojawiające się wciąż pytania: dlaczego tu jesteśmy, po co ten ślub, czemu tak szybko, kto im każe… Pozostawiły widza w głębokiej zadumie.

Aktorom i reżyserowi – gratulujemy!

 

[nggallery id=350]

Opublikowano 27.05.2014

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.