Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Scenariusze szkolnych wydarzeń patriotycznych

Przedmiotem materiałów są scenariusze lekcji / aktywności / uroczystości szkolnych upamiętniających rocznice historycznych wydarzeń ważnych dla wspólnoty narodowej. Ważną cechą scenariuszy jest ich nowatorski i wielopłaszczyznowy wymiar. W praktyce oddajemy do rąk nauczycieli 8 konspektów, które dotyczą nie tylko tradycyjnie obchodzonych uroczystości rocznicowych, ale również zachęcają do pamiętania o innych wydarzeniach i osobach w historii Polski, które wywarły wpływ na jej dzieje i rozwój (kobiety w służbie Niepodległości, rocznice papieskie, czy wstąpienie Polski do UE). Przedstawione pomysły wskazują, że poszczególne rocznice nie muszą kojarzyć się tylko ze zwykłą akademią. Podstawowym celem budowania scenariusza jest:

  • upowszechnienie idei powstałych podczas debat/całego projektu
  • zachęta do nieszablonowego myślenia w obchodzeniu państwowych rocznic, świąt, czy wydarzeń patriotycznych (np. Odzyskanie Niepodległości, czy powstanie styczniowe)

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.