Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Płeć – konstrukt czy dar?

Co wtedy, gdy Tola, choć ma ciało kobiety, czuje się Tomkiem, a Tomek, choć ciałem jest mężczyzną, czuje się Tolą? Co ma do powiedzenia na ten temat genetyk, psycholog i filozof? Gdzie w tym wszystkim odkryć głos i zamysł Boga?


 

 

 

 

Na te i podobne pytania będziemy chcieli uzyskać odpowiedź od gości zaproszonych na trzecią już debatę z cyklu „Uwolnij myślenie! Spotkanie przyrodników z humanistami”.

 

Tym razem tematem spotkania będzie płeć.

 

Rozmawiać będą:
dr Aneta Brzezicka, psycholog, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
prof. dr hab. Jadwiga Jaruzelska, genetyk, Instytut Genetyki Człowieka PAN
prof. dr hab. Zbigniew Stawrowski, filozof, Instytut Politologii UKSW

Zapraszamy na dyskusję: „Po co nam płeć?”
8 czerwca, godz.19.00
Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły na www.uwolnijmyslenie.pl i na facebook.com

Organizatorzy:  Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Centrum Nauki Kopernik
 

Opublikowano 05.06.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.