Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Płeć – konstrukt czy dar?

Co wtedy, gdy Tola, choć ma ciało kobiety, czuje się Tomkiem, a Tomek, choć ciałem jest mężczyzną, czuje się Tolą? Co ma do powiedzenia na ten temat genetyk, psycholog i filozof? Gdzie w tym wszystkim odkryć głos i zamysł Boga?


 

 

 

 

Na te i podobne pytania będziemy chcieli uzyskać odpowiedź od gości zaproszonych na trzecią już debatę z cyklu „Uwolnij myślenie! Spotkanie przyrodników z humanistami”.

 

Tym razem tematem spotkania będzie płeć.

 

Rozmawiać będą:
dr Aneta Brzezicka, psycholog, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
prof. dr hab. Jadwiga Jaruzelska, genetyk, Instytut Genetyki Człowieka PAN
prof. dr hab. Zbigniew Stawrowski, filozof, Instytut Politologii UKSW

Zapraszamy na dyskusję: „Po co nam płeć?”
8 czerwca, godz.19.00
Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły na www.uwolnijmyslenie.pl i na facebook.com

Organizatorzy:  Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Centrum Nauki Kopernik
 

Opublikowano 05.06.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.