Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Płeć – konstrukt czy dar?

Co wtedy, gdy Tola, choć ma ciało kobiety, czuje się Tomkiem, a Tomek, choć ciałem jest mężczyzną, czuje się Tolą? Co ma do powiedzenia na ten temat genetyk, psycholog i filozof? Gdzie w tym wszystkim odkryć głos i zamysł Boga?


 

 

 

 

Na te i podobne pytania będziemy chcieli uzyskać odpowiedź od gości zaproszonych na trzecią już debatę z cyklu „Uwolnij myślenie! Spotkanie przyrodników z humanistami”.

 

Tym razem tematem spotkania będzie płeć.

 

Rozmawiać będą:
dr Aneta Brzezicka, psycholog, Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej
prof. dr hab. Jadwiga Jaruzelska, genetyk, Instytut Genetyki Człowieka PAN
prof. dr hab. Zbigniew Stawrowski, filozof, Instytut Politologii UKSW

Zapraszamy na dyskusję: „Po co nam płeć?”
8 czerwca, godz.19.00
Centrum Nauki Kopernik

Szczegóły na www.uwolnijmyslenie.pl i na facebook.com

Organizatorzy:  Centrum Myśli Jana Pawła II oraz Centrum Nauki Kopernik
 

Opublikowano 05.06.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.