Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Piękno, które zbawia” – cykl koncertów wielkopostnych

Zapraszamy na cykl koncertów wielkopostnych, realizowanych w ramach projektu „Piękno, które zbawia – w odpowiedzi na List Jana Pawła II do artystów” jednego ze zwycięzców naszego „Konkursu na projekt”. Koordynatorem projektu jest Damian Skowroński, stypendysta m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, student trzeciego roku muzyki kościelnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Projekt ma na celu ukazanie piękna muzyki organowej oraz ewangelizacyjnej funkcji muzyki.  „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół)  potrzebuje sztuki.” – odpowiadając na to wezwanie Jana Pawła II artyści, w tym muzycy są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością. Refleksji nad muzyką będzie towarzyszyło słowo –  poezja Jana Pawła II oraz cytaty z Pisma Świętego. 
W ramach projektu odbędą się cztery koncerty organowe (1., 8., 15. i 22. marca): trzy w warszawskich kościołach (św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim i katedra Polowa przy ul. Długiej) i finałowy koncert na Uniwersytecie Muzycznym pod kuratelą prof. Andrzeja Chorosińskiego – Droga Krzyżowa Marcela Dupre wraz z recytacją aktora Michała Chorosińskiego.

Opublikowano 03.03.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.