„Piękno, które zbawia” – cykl koncertów wielkopostnych

Zapraszamy na cykl koncertów wielkopostnych, realizowanych w ramach projektu „Piękno, które zbawia – w odpowiedzi na List Jana Pawła II do artystów” jednego ze zwycięzców naszego „Konkursu na projekt”. Koordynatorem projektu jest Damian Skowroński, stypendysta m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, student trzeciego roku muzyki kościelnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Projekt ma na celu ukazanie piękna muzyki organowej oraz ewangelizacyjnej funkcji muzyki.  „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół)  potrzebuje sztuki.” – odpowiadając na to wezwanie Jana Pawła II artyści, w tym muzycy są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością. Refleksji nad muzyką będzie towarzyszyło słowo –  poezja Jana Pawła II oraz cytaty z Pisma Świętego. 
W ramach projektu odbędą się cztery koncerty organowe (1., 8., 15. i 22. marca): trzy w warszawskich kościołach (św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim i katedra Polowa przy ul. Długiej) i finałowy koncert na Uniwersytecie Muzycznym pod kuratelą prof. Andrzeja Chorosińskiego – Droga Krzyżowa Marcela Dupre wraz z recytacją aktora Michała Chorosińskiego.

Dodano: