Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Piękno, które zbawia” – cykl koncertów wielkopostnych

Zapraszamy na cykl koncertów wielkopostnych, realizowanych w ramach projektu „Piękno, które zbawia – w odpowiedzi na List Jana Pawła II do artystów” jednego ze zwycięzców naszego „Konkursu na projekt”. Koordynatorem projektu jest Damian Skowroński, stypendysta m.st. Warszawy im. Jana Pawła II, student trzeciego roku muzyki kościelnej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

Projekt ma na celu ukazanie piękna muzyki organowej oraz ewangelizacyjnej funkcji muzyki.  „Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, (Kościół)  potrzebuje sztuki.” – odpowiadając na to wezwanie Jana Pawła II artyści, w tym muzycy są zobowiązani do tego, aby w jak największym stopniu i na jak najbardziej profesjonalnym poziomie wychwalać Boga swoją twórczością. Refleksji nad muzyką będzie towarzyszyło słowo –  poezja Jana Pawła II oraz cytaty z Pisma Świętego. 
W ramach projektu odbędą się cztery koncerty organowe (1., 8., 15. i 22. marca): trzy w warszawskich kościołach (św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, Wszystkich Świętych przy pl. Grzybowskim i katedra Polowa przy ul. Długiej) i finałowy koncert na Uniwersytecie Muzycznym pod kuratelą prof. Andrzeja Chorosińskiego – Droga Krzyżowa Marcela Dupre wraz z recytacją aktora Michała Chorosińskiego.

Opublikowano 03.03.2015

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.