Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia – trzecie spotkanie stypendystów

Już po raz trzeci w tym semestrze nasi najmłodsi stypendyści spotkali się na warsztatach Papolandii. Tematem spotkania, zorganizowanego pod hasłem „Wypłyń na głębię”, były papieskie pielgrzymki do Ziemi Świętej.


Uczestnicy mieli okazję zapoznać się  z kulturą, geografią i historią Izraela oraz z podstawowymi założeniami judaizmu. Dowiedzieli się m.in. czym jest koszerność potraw oraz  jakie przyprawy są charakterystyczne dla kuchni żydowskiej. Poznali także tradycyjny kalendarz używany przez wyznawców judaizmu oraz obchodzone przez nich święta.

 

Podczas warsztatów wyjaśniono, kogo Jan Paweł II nazywał „starszymi braćmi w wierze”, a potem wspólnie przeczytano treść listu pozostawionego przez Papieża w Ścianie Płaczu (którą dzieci zobaczyły „na żywo”, dzięki dostępnemu w Internecie podglądowi, z umieszczonej  w tym miejscu kamery). Młodzi podróżnicy wysłuchali także opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły – Jana Pawła II – z Jerzy Klugerem. Na koniec uczestnicy spotkania podjęli refleksję nad przebaczeniem i pojednaniem – w oparciu o to, co na ten temat mówił sam Papież.

 

Tegoroczna Papolandia koncentruje się wokół papieskich pielgrzymek na różne kontynenty. W zajęciach biorą udział stypendyści ze szkół podstawowych. Warsztaty zostały zorganizowane w sobotę 7 stycznia w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

Następne spotkanie odbędzie się 18 lutego.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…
 

Opublikowano 06.01.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.