Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia – trzecie spotkanie stypendystów

Już po raz trzeci w tym semestrze nasi najmłodsi stypendyści spotkali się na warsztatach Papolandii. Tematem spotkania, zorganizowanego pod hasłem „Wypłyń na głębię”, były papieskie pielgrzymki do Ziemi Świętej.


Uczestnicy mieli okazję zapoznać się  z kulturą, geografią i historią Izraela oraz z podstawowymi założeniami judaizmu. Dowiedzieli się m.in. czym jest koszerność potraw oraz  jakie przyprawy są charakterystyczne dla kuchni żydowskiej. Poznali także tradycyjny kalendarz używany przez wyznawców judaizmu oraz obchodzone przez nich święta.

 

Podczas warsztatów wyjaśniono, kogo Jan Paweł II nazywał „starszymi braćmi w wierze”, a potem wspólnie przeczytano treść listu pozostawionego przez Papieża w Ścianie Płaczu (którą dzieci zobaczyły „na żywo”, dzięki dostępnemu w Internecie podglądowi, z umieszczonej  w tym miejscu kamery). Młodzi podróżnicy wysłuchali także opowieści o przyjaźni Karola Wojtyły – Jana Pawła II – z Jerzy Klugerem. Na koniec uczestnicy spotkania podjęli refleksję nad przebaczeniem i pojednaniem – w oparciu o to, co na ten temat mówił sam Papież.

 

Tegoroczna Papolandia koncentruje się wokół papieskich pielgrzymek na różne kontynenty. W zajęciach biorą udział stypendyści ze szkół podstawowych. Warsztaty zostały zorganizowane w sobotę 7 stycznia w siedzibie Centrum Myśli Jana Pawła II.

Następne spotkanie odbędzie się 18 lutego.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć…
 

Opublikowano 06.01.2012

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.