Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia o rodzinie!

Kolejne warsztaty Papolandii za nami. Tym razem naszą uwagę skoncentrowaliśmy na rodzinie, jako podstawowej grupie społecznej, w której każdemu z nas przychodzi funkcjonować.


 
„Wychowanie pełnego człowieka, wychowanie do prawdy i wychowanie w duchu chrześcijańskiej polskiej tradycji rozpoczyna się w rodzinie (…)”
Jan Paweł II
 
Na początku warsztatów powróciliśmy myślami do wizyty Jana Pawła II w Kaliszu w 1997 roku, jako , że  właśnie tu, w jednym z najstarszych miast Polski papież skierował swoją uwagę na rodzinę. 
Po wysłuchaniu fragmentu homilii papieskiej, szukaliśmy plusów i minusów posiadania rodziny. Po długich debatach i zażartych dyskusjach uczestnicy warsztatów przygniatającą większością głosów poparli wartość posiadania rodziny…
 
 
 

 

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Papolandii 5 grudnia 2009 roku ! Tematem warsztatów będzie kościół i jego miejsce w nauczaniu papieskim.

 

 

 

 

Opublikowano 16.11.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.