Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia o rodzinie!

Kolejne warsztaty Papolandii za nami. Tym razem naszą uwagę skoncentrowaliśmy na rodzinie, jako podstawowej grupie społecznej, w której każdemu z nas przychodzi funkcjonować.


 
„Wychowanie pełnego człowieka, wychowanie do prawdy i wychowanie w duchu chrześcijańskiej polskiej tradycji rozpoczyna się w rodzinie (…)”
Jan Paweł II
 
Na początku warsztatów powróciliśmy myślami do wizyty Jana Pawła II w Kaliszu w 1997 roku, jako , że  właśnie tu, w jednym z najstarszych miast Polski papież skierował swoją uwagę na rodzinę. 
Po wysłuchaniu fragmentu homilii papieskiej, szukaliśmy plusów i minusów posiadania rodziny. Po długich debatach i zażartych dyskusjach uczestnicy warsztatów przygniatającą większością głosów poparli wartość posiadania rodziny…
 
 
 

 

Już dziś zapraszamy na kolejne spotkanie Papolandii 5 grudnia 2009 roku ! Tematem warsztatów będzie kościół i jego miejsce w nauczaniu papieskim.

 

 

 

 

Opublikowano 16.11.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.