Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia – Czeka Was droga

 

W sobotę 10 stycznia odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Papolandia -Czeka Was droga". Tym razem uczestnicy śladami Jana Pawła II udali się do Krakowa.

 
 
Poznali miejsca, gdzie Ojciec Święty przemawiał do wiernych podczas pielgrzymki w 1979 roku. Jednym z nich był kościół oo. Franciszkanów, gdzie miało miejsce szczególne spotkanie Jana Pawła II z ludźmi chorymi. Papież powiedział wówczas znamienne słowa: "Niech będą błogosławieni ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są miłosierni i niech oni miłosierdzia dostąpią, tak, jak nam powiedział Pan.".
Idąc za tym przesłaniem przybyli zastanawiali się nad tym jak sami mogą pomóc ludziom chorym i samotnym, tym którzy żyją obok nich – niewidomej sąsiadce czy chodzącemu o kulach koledze? Był też czas na wspólną zabawę, poznanie swoich zainteresowań i posiłek.
 
Dowiedź się więcej o Papolandii!!!!
 
 

 

Opublikowano 13.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.