Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papolandia – Czeka Was droga

 

W sobotę 10 stycznia odbyły się kolejne warsztaty z cyklu "Papolandia -Czeka Was droga". Tym razem uczestnicy śladami Jana Pawła II udali się do Krakowa.

 
 
Poznali miejsca, gdzie Ojciec Święty przemawiał do wiernych podczas pielgrzymki w 1979 roku. Jednym z nich był kościół oo. Franciszkanów, gdzie miało miejsce szczególne spotkanie Jana Pawła II z ludźmi chorymi. Papież powiedział wówczas znamienne słowa: "Niech będą błogosławieni ci wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób są miłosierni i niech oni miłosierdzia dostąpią, tak, jak nam powiedział Pan.".
Idąc za tym przesłaniem przybyli zastanawiali się nad tym jak sami mogą pomóc ludziom chorym i samotnym, tym którzy żyją obok nich – niewidomej sąsiadce czy chodzącemu o kulach koledze? Był też czas na wspólną zabawę, poznanie swoich zainteresowań i posiłek.
 
Dowiedź się więcej o Papolandii!!!!
 
 

 

Opublikowano 13.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online