Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papież na żywo.

Karol Wojtyła, papież na żywo – książka o pontyfikacie w telewizjiKarol Wojtyła, papież na żywo – to tytuł wydanej we Włoszech książki oraz płyty DVD, które zostały zaprezentowane w poniedziałek w Rzymie, w dniu 28. rocznicy wyboru Jana Pawła II.

Obie te publikacje, stanowiące podsumowanie kwietniowej sesji na Uniwersytecie Gregoriańskim w Wiecznym Mieście, przedstawiają cały pontyfikat z punktu widzenia związków z telewizją.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu arcybiskup John Foley powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie Radia Watykańskiego, że "Jan Paweł II nie oszczędzał się przed mediami aż do ostatniego pożegnania". "Swoim życiem i także swą śmiercią uczynił dar z samego siebie dla świata poprzez media i była to najwspanialsza forma katechezy" – dodał amerykański arcybiskup.

Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka podkreśliła, że tom oraz płyta stanowią cenny przewodnik w telewizyjnej rekonstrukcji pontyfikatu Jana Pawła II, także jego pierwszych podróży do Polski.

Najciekawszym elementem załączonej płyty DVD jest film dokumentalny, będący zestawieniem niezależnych nagrań z przebiegu pierwszej papieskiej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku oraz tego, jak w zmanipulowany sposób przedstawiała ją polska telewizja.

(podano za PAP)

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

W Warszawie rozpoczyna się właśnie Warszawski Tydzień Kobiet. To dobra okazja, aby przypomnieć jeden z ważnych tematów, które podjęliśmy w ramach podcastów „Słuchając drogi”
To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu