Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papież na żywo.

Karol Wojtyła, papież na żywo – książka o pontyfikacie w telewizjiKarol Wojtyła, papież na żywo – to tytuł wydanej we Włoszech książki oraz płyty DVD, które zostały zaprezentowane w poniedziałek w Rzymie, w dniu 28. rocznicy wyboru Jana Pawła II.

Obie te publikacje, stanowiące podsumowanie kwietniowej sesji na Uniwersytecie Gregoriańskim w Wiecznym Mieście, przedstawiają cały pontyfikat z punktu widzenia związków z telewizją.

Przewodniczący Papieskiej Rady ds. Środków Społecznego Przekazu arcybiskup John Foley powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej w siedzibie Radia Watykańskiego, że "Jan Paweł II nie oszczędzał się przed mediami aż do ostatniego pożegnania". "Swoim życiem i także swą śmiercią uczynił dar z samego siebie dla świata poprzez media i była to najwspanialsza forma katechezy" – dodał amerykański arcybiskup.

Ambasador RP przy Stolicy Apostolskiej Hanna Suchocka podkreśliła, że tom oraz płyta stanowią cenny przewodnik w telewizyjnej rekonstrukcji pontyfikatu Jana Pawła II, także jego pierwszych podróży do Polski.

Najciekawszym elementem załączonej płyty DVD jest film dokumentalny, będący zestawieniem niezależnych nagrań z przebiegu pierwszej papieskiej pielgrzymki do ojczyzny w 1979 roku oraz tego, jak w zmanipulowany sposób przedstawiała ją polska telewizja.

(podano za PAP)

 

Opublikowano 13.12.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.