Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieskie Szkoły Zimowe

W dniach 10-15 lutego 2007 roku w malowniczo położonej w Beskidzie Sądeckim wiosce Wierchomli grupa dwudziestu stypendystów wzięła udział w I Papieskiej Szkole Zimowej organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.


Dni Papieskiej Szkoły Zimowej – począwszy od ponadgodzinnego podejścia do bacówki z plecakami na plecach i nartami w rękach, poprzez codzienne wędrówki górskim grzbietem na stok narciarski aż po szaleńczą jazdę na nartach lub desce – zaliczyć trzeba do bardzo aktywnych i jeszcze bardziej udanych. Zgodnie z wojtyłową ideą turystyki krajoznawczo-refleksyjnej nie mogłoby się obyć bez rozważań i dyskusji. Codziennie zgłębialiśmy teksty Ojca ¦więtego dotyczące wyzwań i nadziei młodości oraz poszukiwaliśmy jego rad na mądre wzrastanie. Wieczorami przy kominku w niepowtarzalnej atmosferze "Bacówki nad Wierchomlą" spędzaliśmy wspólne chwile śpiewając przy akompaniamencie gitary piosenki górskich wędrowców.
I Papieska Szkoła Zimowa była czasem niezapomnianym. Wszyscy uczestnicy, nawet Ci, którzy nigdy wcześniej nie widzieli nart"na żywo", nauczyli się tego prawdziwe papieskiego sportu. Stypendystów połączyła żywa więź i ogromna sympatia. Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak wierzymy, że jeszcze nie raz będzie nam dane wspólnie spędzić dni w tak wspaniały sposób, choćby na zbliżających się Papieskich Szkołach Letnich 2007.


 

Opublikowano 19.02.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.