Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieskie Szkoły Letnie

Pierwsza Papieska Szkoła Letnia w Dołżycy k/Komańczy przeznaczona jest dla stypendystów ze szkoły podstawowej i gimnazjum.
Wyjazd: 01.08.2006 (wtorek) o godzinie 7:00 rano
spod Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.
Powrót przewidywany jest na 11.08.2006 (piątek) w godzinach popołudniowych. W programie m.in.: zajęcia dotyczące nauczania Jana Pawła II i samej Jego osoby, wędrówki po górach, wycieczka autokarowa do Dukli oraz codzienne ogniska i zajęcia sportowe.


Na Szkołę do Zdyni k/Uścia Gorlickiego stypendyści z liceum ruszą
14.08.2006 (poniedziałek) o godz. 7:00 także spod Sali Kongresowej.
Powrót 24.08.2006 (czwartek) w godzinach popołudniowych (ok. 17:30). W programie przewidujemy zajęcia w formie seminariów i dyskusji dotyczących nauczania Jana Pawła II i Jego osoby, wycieczki w góry szlakami Karola Wojtyły, wycieczkę autokarową do Dukli oraz spotkania z zaproszonymi gośćmi.

Stypendyści studiujący na warszawskich uczelniach wyjadą w Beskid Niski 24.08.2006 (czwartek) pociągiem nocnym z Warszawy Wschodniej do Sanoka.
Zbiórka o godz. 19.30 przy kasach (punktualnie!!!).
Powrót autokarem z Wysowej 03.09 (niedziela) w godzinach popołudniowych. Ta Szkoła ma charakter wędrowny. Przejdziemy całą część zachodnią Beskidu Niskiego (od Barwinka do Wysowej). Codziennej wędrówce z plecakiem towarzyszyć będą dyskusje i spotkania na temat wybranych wątków nauczania Jana Pawła II.
Nie trzeba brać ze sobą śpiworów ani karimat. Sami przygotowywać będziemy śniadania i kolacje, pomyślcie więc o zabraniu odpowiedniego „sprzętu” do tego celu.
W związku z koniecznością ubezpieczenia uczestników Papieskiej Szkoły Letniej prosimy studentów o niezwłoczne przysłanie mailem swojego numeru PESEL (wraz z imieniem i nazwiskiem).

Wszelkie pytania odnośnie wyjazdu prosimy kierować mailowo na adres: jkaniewski@centrumjp2.pl
lub telefonicznie pod nr (022) 826 42 22 oraz 515 069 492.

Do zobaczenia już wkrótce!

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

To już tradycyjnie miesiąc metafizycznej refleksji, którą otwiera przed nami piękno muzyki
To był wyjątkowy dzień! Mieliśmy okazję przenieść się w czasie i poznać różne regiony etnograficzne Polski.
Rozmawiamy o kulturze w trudnych czasach. O kulturze, która przechowuje „przesłanie o czymś wyższym”, jest dowodem na wartość człowieka, pokazuje, że wybory są możliwe, i która opiera się na słuchaniu
Z okazji 25. rocznicy ogłoszenia encykliki zapraszamy do przeczytania artykułu „Jan Paweł II a sprawa Galileusza” na naszym portalu JP2online