Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieskie miasteczko

W niedzielę na polach Wilanowskich przy Centrum Opatrzności Bożej dla najmłodszych powstanie papieskie miasteczko.


Zjeżdżalnie, ścianka wspinaczkowa, konkursy sprawnościowe, warsztaty z malowaniem wielkoformatowym – to tyko niektóre atrakcje przygotowane specjalnie dla dzieci w miasteczku zabaw i rekreacji. Po raz pierwszy podczas Święta Dziękczynienia zostanie uruchomione też miasteczko papieskie dla dzieci. Jednym z elementów atrakcji dla dzieci będzie makieta placu Piłsudskiego. – Oprócz makiety, w miejscu, które ilustruje Warszawę, stanie „Drzewo Solidarności”. Dzieci, doklejając do drzewa odrysowane i wycięte dłonie, uczestniczą w zabawie, która uczy ich wartości ważnych dla Jana Pawła II, takich jak: miłość, wolność, zgoda, radość – wyjaśnia Norbert Szczepański, zastępca dyrektora Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dzięki walorom edukacyjnym miasteczka dzieci mogą poznać postać Ojca Świętego. Wyruszą w podróż pod wodzą gwardzistów papieskich, by spotkać w drodze Jana Pawła II w różnych etapach jego życia. Odwiedzając kolejne stacje: Wadowice, Kraków, Rzym, Warszawę – młodzi podróżnicy poprzez zabawę dowiedzą się, kim był Lolek, jak potoczyły się losy Karola Wojtyły, kiedy został księdzem, jakim był człowiekiem i dlaczego dzisiaj możemy nazywać go Błogosławionym.

Miasteczko będzie czynne w Wilanowie w niedzielę (5 czerwca) od około 13.00 do 19.00. Organizatorami miasteczka są cztery instytucje: Centrum Opatrzności Bożej, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, Instytut Papieża Jana Pawła II, Centrum Myśli Jana Pawła II.

 

Opublikowano 31.05.2011

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Prawa człowieka powinny być nie tylko gwarantowane przez państwo, ale wynikać z potrzeby każdego z nas. A co w sytuacji, kiedy w społeczeństwie zabraknie dojrzałości i kompetencji moralnych?
O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.