Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Papieskie abecadło” w Domku Sztuki

W niedzielę 13 czerwca na dziedzińcu warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Domek Sztuki”, towarzyszący wystawie końcoworocznej 2009/1010. Wśród stoisk z książkami dla dzieci nie zabrakło także Centrum Myśli Jana Pawła II.


Na początku imprezy pod rozłożystym parasolem Centrum zawisły sznurki z klamerkami – zupełnie jakbyśmy szykowali wielkie pranie. Obok rozłożyliśmy matę, a na niej – książeczkę Papieskie abecadło, plansze z wierszykami z niej (brakowało w nich jednak głównego hasła), kolorowe literki, kartki do kolorowania i rysowania oraz kredki.

Dzieci (a nawet całe rodziny), które nas odwiedzały, odgadywały brakujące słowo (czasem szukając podpowiedzi w książeczce) i wyklejały je z odnalezionych w kolorowym stosie literek. Poza tym kolorowały albo same wykonywały ilustracje. Pomagała im w tym Anna Kaszuba-Dębska – ilustratorka, którą dzielnie wspierały dwie wolontariuszki – Ania i Ela. Ukończone prace wieszaliśmy na przygotowanych sznurkach, dzięki czemu pod koniec spotkania mieliśmy już całą galerię papieskich słów.

Na stosiku pojawił się też autor – Tomasz Jeż. Razem z ilustratorką podpisywali książeczki – na pamiątkę dla małych i dużych czytelników.

Włączyliśmy się także w stawianie Domku Sztuki. Budowa została przeprowadzona z powodzeniem, o czym świadczyła nie tylko kolorowa konstrukcja z pomalowanych i wyklejonych folią kartonów, wzniesiona na dziedzińcu ASP, ale także… zachlapana farbami skóra i odzież budowniczych. 

Piknik stał się również okazją do międzyrodzinnych spotkań. Dzieci bawiły się ze sobą, a rodzice rozmawiali o swoich pociechach. Radosnej atmosferze sprzyjała słoneczna pogoda.

Więcej o projekcie:
www.asp.waw.pl

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wydarzenia!

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 28.06.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.