Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieski feminizm

Jan Paweł II jako propagator feminizmu? Owszem! Ale feminizmu nowego. Co to znaczy? Dowiedz się, sięgając po nowo wydaną książkę  Centrum: „Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu” pod redakcją Michele M. Schumacher. 


 

„Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu” to kolejny tom serii „Teologia ciała”. Tym razem w nurcie naukowym cyklu prezentujemy zbiór artykułów w szerokich kontekstach omawiających nauczanie Jana Pawła II o kobiecie.

 

więcej o książce

Opublikowano 06.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

O tym, że czas to najcenniejsza rzecz, którą możemy dać drugiemu człowiekowi. Poczucie samotności i bycia niepotrzebnym jest dojmującym doświadczeniem. Można je zażegnać poprzez relację dwojga ludzi
Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.