Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieski feminizm

Jan Paweł II jako propagator feminizmu? Owszem! Ale feminizmu nowego. Co to znaczy? Dowiedz się, sięgając po nowo wydaną książkę  Centrum: „Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu” pod redakcją Michele M. Schumacher. 


 

„Kobiety w Chrystusie. W stronę nowego feminizmu” to kolejny tom serii „Teologia ciała”. Tym razem w nurcie naukowym cyklu prezentujemy zbiór artykułów w szerokich kontekstach omawiających nauczanie Jana Pawła II o kobiecie.

 

więcej o książce

Opublikowano 06.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.