Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieska Szkoła Zimowa 2007

W dniach 10-15 lutego 2007 roku w malowniczo położonej w Beskidzie Sądeckim wiosce Wierchomli grupa dwudziestu stypendystów wzięła udział w I Papieskiej Szkole Zimowej organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dni Papieskiej Szkoły Zimowej – począwszy od ponadgodzinnego podejścia do bacówki z plecakami na plecach i nartami w rękach, poprzez codzienne wędrówki górskim grzbietem na stok narciarski aż po szaleńczą jazdę na nartach lub desce – zaliczyć trzeba do bardzo aktywnych i jeszcze bardziej udanych. Zgodnie z wojtyłową ideą turystyki krajoznawczo-refleksyjnej nie mogłoby się obyć bez rozważań i dyskusji. Codziennie zgłębialiśmy teksty Ojca Świętego dotyczące wyzwań i nadziei młodości oraz poszukiwaliśmy jego rad na mądre wzrastanie. Wieczorami przy kominku w niepowtarzalnej atmosferze „Bacówki nad Wierchomlą” spędzaliśmy wspólne chwile śpiewając przy akompaniamencie gitary piosenki górskich wędrowców.

I Papieska Szkoła Zimowa była czasem niezapomnianym. Wszyscy uczestnicy, nawet Ci, którzy nigdy wcześniej nie widzieli nart”na żywo”, nauczyli się tego prawdziwe papieskiego sportu. Stypendystów połączyła żywa więź i ogromna sympatia.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak wierzymy, że jeszcze nie raz będzie nam dane wspólnie spędzić dni w tak wspaniały sposób, choćby na zbliżających się Papieskich Szkołach Letnich 2007.

[nggallery id=291]

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Współczesne kino nie odwraca wzroku od problemów starości, choroby i śmierci, ale dalekie jest od religijnej perspektywy – diagnozuje Jakub Majmurek. Zapraszamy do lektury!
Podobnie jak w ostatnich latach, w dniach poprzedzających rocznicę śmierci Jana Pawła II, odchodzimy od prostych, symbolicznych form upamiętnienia papieża
Często patrzymy na złość widząc wyłącznie jej objawy. Zdarza się, że staramy się ją zagłuszyć. Czym ona jest i co może powiedzieć o nas samych?
Rodzicu, szukasz pomocy dla siebie lub dla dziecka? Nauczycielu doświadczasz trudności w relacji z uczniami? Uczniu, coś Cię niepokoi, czujesz się samotny, zagubiony? Nie czekaj. Skorzystaj ze wsparcia

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.