Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieska Szkoła Zimowa 2007

W dniach 10-15 lutego 2007 roku w malowniczo położonej w Beskidzie Sądeckim wiosce Wierchomli grupa dwudziestu stypendystów wzięła udział w I Papieskiej Szkole Zimowej organizowanej przez Centrum Myśli Jana Pawła II.

Dni Papieskiej Szkoły Zimowej – począwszy od ponadgodzinnego podejścia do bacówki z plecakami na plecach i nartami w rękach, poprzez codzienne wędrówki górskim grzbietem na stok narciarski aż po szaleńczą jazdę na nartach lub desce – zaliczyć trzeba do bardzo aktywnych i jeszcze bardziej udanych. Zgodnie z wojtyłową ideą turystyki krajoznawczo-refleksyjnej nie mogłoby się obyć bez rozważań i dyskusji. Codziennie zgłębialiśmy teksty Ojca Świętego dotyczące wyzwań i nadziei młodości oraz poszukiwaliśmy jego rad na mądre wzrastanie. Wieczorami przy kominku w niepowtarzalnej atmosferze „Bacówki nad Wierchomlą” spędzaliśmy wspólne chwile śpiewając przy akompaniamencie gitary piosenki górskich wędrowców.

I Papieska Szkoła Zimowa była czasem niezapomnianym. Wszyscy uczestnicy, nawet Ci, którzy nigdy wcześniej nie widzieli nart”na żywo”, nauczyli się tego prawdziwe papieskiego sportu. Stypendystów połączyła żywa więź i ogromna sympatia.
Niestety, wszystko co dobre, szybko się kończy. Jednak wierzymy, że jeszcze nie raz będzie nam dane wspólnie spędzić dni w tak wspaniały sposób, choćby na zbliżających się Papieskich Szkołach Letnich 2007.

[nggallery id=291]

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Wykorzystajcie nadchodzący czas na zapoznanie się z kryteriami przyznawania stypendiów. W tym miesiącu zapraszamy także na koncert naszego Chóru, wykłady oraz Dzień Stypendysty.
Poznawaj kino na leżakach i z międzykulturowej perspektywy! To unikalny w warszawskiej przestrzeni projekt integracji międzykulturowej poprzez sztukę filmową.
Festiwal Muzyka Pokoju Muzyka Wiary to przestrzeń dla twórców, którzy są otwarci na tradycje różnych kultur i religii. Obejmuje on koncerty i spotkania poświęcone wielokulturowości, tolerancji i wolności.
Centrum Myśli Jana Pawła II wspiera współpracę m.st. Warszawy z organizacjami wyznaniowymi różnych religii i denominacji. Co roku organizujemy spotkanie przedstawicieli mniejszości religijnych z Prezydentem m.st. Warszawy.