Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papieska Szkoła Letnia – Wisła 2009

W dniach 03-10.08.2009 r. w Wiśle odbyła się kolejna Papieska Szkoła Letnia. Dwudziestu czterech uczestników (licealistów i gimnazjalistów) wyjechało na letni odpoczynek, aby zmierzyć się z górami, zintegrować, a przede wszystkim poznać papieskie nauczanie. Tematem tegorocznych dyskusji i warsztatów było hasło: „Jesteś większy niż myślisz!”

Uczestnicy odkrywali samych siebie, swoją tożsamość, poszukiwali talentów, zastanawiali się nad wartościami, jakimi kierują się w swoim życiu, dyskutowali o wolności i prawdzie. Poznawali miejscową ludność, wielokulturową i różnorodną wyznaniową, stworzyli ciekawe reportaże. Jednym słowem, poznawali siebie, aby na końcu szkoły utwierdzić się w przekonaniu, że są więksi niż myślą!

 

 

Zobacz więcej!

Opublikowano 11.08.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online
Czym właściwie jest samotność? Jak się ją rozpoznaje? Czy z samotnością należy walczyć? Odpowiedzi między innymi na te pytania będą szukać eksperci i uczestnicy debaty oraz warsztatów

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.