Papamobile gra

Gra miejska „Papamobile gra” odbyła się 18 października 2008 r. w związku obchodami 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gracze stawili się na pl. Piłsudskiego zgodnie z przekazaną im następującą wiadomością:

„Właśnie został odnaleziony autentyczny pojazd Jana Pawła II – Papamobile. Tajemnicza usterka sprawiła, że przenosi on nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Wskaźnik czasoprzestrzennego nawigatora pokazuje, że pojazd pojawi się w Warszawie 18 października o godz. 12.00. Znajdziesz go na pl. Piłsudskiego”.

Po tym, jak rozdano karty do gry z instrukcją i wskazówkami, pojawił się długo wyczekiwany pojazd. Ku zaskoczeniu uczestników, był to model papieskego pojazdu mieszczący się na dłoni. Natomiast waga zadania stojącego przed graczami była nieproporcjonalnie duża…

W ciągu zaledwie 90 minut musieli oni zdobyć specjalny kod, który umożliwiłby naprawę pojazdu i powrót do roku 2008. Na kod składał się ciąg liczb oraz hasło, które należało ułożyć z fragmentów zdobywanych w kolejnych punktach. Ciąg liczb tworzyły lata, w których Jan Paweł II odwiedził dane miejsce. Hasło, które należało ułożyć, brzmiało następująco:

 

Warszawa: „Świadek miłości, która jest większa od nienawiści”.

Aby je zdobyć, uczestnicy musieli dotrzeć do 10 miejsc i odnaleźć aktora, czyli zagubionego w czasoprzestrzeni warszawiaka. Każdy z aktorów zagłębiony był w lekturze gazety z roku, w którym się znajdował. Na gazecie zaś znajdowała się wskazówka pomocna w rozszyfrowaniu fragmentu hasła z danej homilii.

Zadanie to nie było proste, zwłaszcza, że Papamobile miał ulec samodestrukcji po upływie 90 minut. Na szczęście graczom udało się wpisać prawidłowy kod, który pozwolił go w porę naprawić.

Dzięki temu zagubieni warszawiacy wrócili do bieżącego roku, a gracze otrzymali nagrody za włożony wysiłek.

Dla wszystkich zainteresowanych umieściliśmy w oddzielnym pliku wskazówki i odpowiedzi do poszczególnych punktów.
Do zobaczenia na kolejnej grze!

 

Załączniki

Dodano: