Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Papamobile gra

Gra miejska „Papamobile gra” odbyła się 18 października 2008 r. w związku obchodami 30-lecia wyboru Karola Wojtyły na papieża. Gracze stawili się na pl. Piłsudskiego zgodnie z przekazaną im następującą wiadomością:

„Właśnie został odnaleziony autentyczny pojazd Jana Pawła II – Papamobile. Tajemnicza usterka sprawiła, że przenosi on nie tylko w przestrzeni, ale również w czasie. Wskaźnik czasoprzestrzennego nawigatora pokazuje, że pojazd pojawi się w Warszawie 18 października o godz. 12.00. Znajdziesz go na pl. Piłsudskiego”.

Po tym, jak rozdano karty do gry z instrukcją i wskazówkami, pojawił się długo wyczekiwany pojazd. Ku zaskoczeniu uczestników, był to model papieskego pojazdu mieszczący się na dłoni. Natomiast waga zadania stojącego przed graczami była nieproporcjonalnie duża…

W ciągu zaledwie 90 minut musieli oni zdobyć specjalny kod, który umożliwiłby naprawę pojazdu i powrót do roku 2008. Na kod składał się ciąg liczb oraz hasło, które należało ułożyć z fragmentów zdobywanych w kolejnych punktach. Ciąg liczb tworzyły lata, w których Jan Paweł II odwiedził dane miejsce. Hasło, które należało ułożyć, brzmiało następująco:

 

Warszawa: „Świadek miłości, która jest większa od nienawiści”.

Aby je zdobyć, uczestnicy musieli dotrzeć do 10 miejsc i odnaleźć aktora, czyli zagubionego w czasoprzestrzeni warszawiaka. Każdy z aktorów zagłębiony był w lekturze gazety z roku, w którym się znajdował. Na gazecie zaś znajdowała się wskazówka pomocna w rozszyfrowaniu fragmentu hasła z danej homilii.

Zadanie to nie było proste, zwłaszcza, że Papamobile miał ulec samodestrukcji po upływie 90 minut. Na szczęście graczom udało się wpisać prawidłowy kod, który pozwolił go w porę naprawić.

Dzięki temu zagubieni warszawiacy wrócili do bieżącego roku, a gracze otrzymali nagrody za włożony wysiłek.

Dla wszystkich zainteresowanych umieściliśmy w oddzielnym pliku wskazówki i odpowiedzi do poszczególnych punktów.
Do zobaczenia na kolejnej grze!

 

Załączniki

Opublikowano 12.02.2013

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Jak uczyć się słuchać aktywnie? Co może nam w tym przeszkodzić? Na te i inne pytania odpowiada Witek Janowski.
21 czerwca rozpocznie się jubileuszowa rekrutacja do programu stypendialnego miasta stołecznego Warszawy imienia Jana Pawła II. To czas, by zebrać wszystkie niezbędne dokumenty.
Nasz Chór zdobył pierwsze miejsce w swojej kategorii podczas 43. Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły?

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.