Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Otwórz się na dobre” – warsztaty dla młodzieży

Chcesz zrobić coś dla innych? Nie trać szansy, weź udział w kolejnej edycji warsztatów o wolontariacie „Otwórz się na dobre”. Dzięki nim dowiesz się, na ile sposobów możesz nieść pomoc i kto Twojej pomocy najbardziej potrzebuje. Rekrutacja już trwa, zapisy do 4 listopada.

 


Zapraszamy wszystkich młodych ludzi (w wieku 16–19 lat) chętnych do wzięcia udziału w warsztatach. Zabierzcie też ze sobą znajomych i przyjaciół, wspólnie zaangażujcie się w działania na rzecz drugiego człowieka.

Podczas warsztatów dowiesz się więcej:
– co kryje się za ideą wolontariatu,
– jakie istnieją formy działań wolontariackich,
– jak rozwinąć umiejętności społeczne, takie jak komunikacja interpersonalna, współpraca w zespole, zarządzanie czasem, rozwiązywanie konflików,
– jak od początku do końca stworzyć projekt społeczny i jak nim zarządzać.

„Otwórz się na dobre” to warsztaty, które zachęcają młodzież, aby podzieliła się swoimi pomysłami. Dzięki nim wspólnie z uczestnikami warsztatów „nakręcimy się na dobre” – wymyślimy projekty, które każdy z uczestników będzie mógł samodzielnie zrealizować.

Prześlij formularz (znajdujący się w załączniku poniżej) na adres: otworzsie@centrumjp2.pl

Bądź dobry w tym, co robisz. Nie odkładaj niczego na później, zgłoś się już teraz.

 

Więcej o projekcie!

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano 28.10.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Tematyczne wieczory filmowe i podcasty pod hasłem „Człowiek w Centrum” przygotowaliśmy dla Was w grudniu w związku z obchodami Tygodnia Praw Człowiek
Wypalenie rodzicielskie: czym jest, z czego się bierze i jak sobie z nim radzić? Na ile jesteśmy świadomi tego zjawiska? W jaki sposób radzić sobie ze zbyt dużym oczekiwaniami otoczenia?
To projekt skierowany do stypendystów, mający na celu ich wzajemną pomoc w nauce w formie korepetycji. Dowiedz się więcej
W ramach grudniowego Tygodnia Praw Człowieka obchodzonego w Warszawie przygotowaliśmy pokazy filmów oraz podcasty z serii „Słuchając drogi”.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.