Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Otwórz się na dobre…

W sobotę 28 marca 2009 roku odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe z cyklu „Otwórz się na dobre”. Tym razem warsztaty miały charakter minitargów wolontariatu. Chcieliśmy, aby uczestnicy mogli zapoznać się z szerokim spektrum ofert wolontariackich, tak by świadomie i z większą pewnością mogli wybrać własną ścieżkę wolontariatu.

Zaprosiliśmy starszych wolontariuszy – studentów – którzy podzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawili organizacje, w których pomagają, oraz wymienili się z innymi uczestnikami swoimi danymi kontaktowymi.
 
Pojawili się przedstawiciele:
 
– Inkubatora miłosierdzia: wolontariusze, którzy pracują z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz terminalnie chorymi,
– Fundacji Viva, akcja dla zwierząt,
– Domu małych dzieci im. ks. G. P. Baudouina.
 
Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!
 
 
Każdy uczestnik miał szansę zastanowić się, jaki wolontariat mu odpowiada, gdzie najbardziej chciałby pracować. Mógł też dopytać o szczegóły starszych kolegów, porozmawiać o swoich wątpliwościach i pokonywaniu trudności. Wreszcie – posłuchać o radości, jaką niesie wolontariat i zobaczyć, jak ta praca otwiera na dobro.
 
Przygotowania zakończone, teraz czas zamienić teorię w praktykę i zaangażować się w słuszne działania. Przed uczestnikami próba wolontariatu, a wszystko pod czujnym okiem prowadzących. Życzymy powodzenia i czekamy na efekty, bo przecież nawet mała iskierka potrafi rozpalić świat!!!
 
 

Zobacz więcej!!!

Opublikowano 01.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.