Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Otwórz się na dobre…

W sobotę 28 marca 2009 roku odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe z cyklu „Otwórz się na dobre”. Tym razem warsztaty miały charakter minitargów wolontariatu. Chcieliśmy, aby uczestnicy mogli zapoznać się z szerokim spektrum ofert wolontariackich, tak by świadomie i z większą pewnością mogli wybrać własną ścieżkę wolontariatu.

Zaprosiliśmy starszych wolontariuszy – studentów – którzy podzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawili organizacje, w których pomagają, oraz wymienili się z innymi uczestnikami swoimi danymi kontaktowymi.
 
Pojawili się przedstawiciele:
 
– Inkubatora miłosierdzia: wolontariusze, którzy pracują z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz terminalnie chorymi,
– Fundacji Viva, akcja dla zwierząt,
– Domu małych dzieci im. ks. G. P. Baudouina.
 
Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!
 
 
Każdy uczestnik miał szansę zastanowić się, jaki wolontariat mu odpowiada, gdzie najbardziej chciałby pracować. Mógł też dopytać o szczegóły starszych kolegów, porozmawiać o swoich wątpliwościach i pokonywaniu trudności. Wreszcie – posłuchać o radości, jaką niesie wolontariat i zobaczyć, jak ta praca otwiera na dobro.
 
Przygotowania zakończone, teraz czas zamienić teorię w praktykę i zaangażować się w słuszne działania. Przed uczestnikami próba wolontariatu, a wszystko pod czujnym okiem prowadzących. Życzymy powodzenia i czekamy na efekty, bo przecież nawet mała iskierka potrafi rozpalić świat!!!
 
 

Zobacz więcej!!!

Opublikowano 01.03.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

10 lipca rozpoczyna się III Letni Przegląd Filmowy Pod Wspólnym Niebem, który tym razem skupia się na produkcjach z Ukrainy, Białorusi, Gruzji, Indii i Wietnamu. Do końca miesiąca trwa także rekrutacja dla uczniów do programu stypendialnego m.st. Warszawy im. Jana Pawła II.
Rejestracja wykładu
Zachęcamy do obejrzenia rejestracji wykładu „Współczesne nieszczęścia demokracji” na kanale YouTube Centrum Myśli Jana Pawła II.
czego wynika przebodźcowanie? Jaką rolę odgrywa zmęczenie w naszych relacjach?Jak wyjść z kołowrotka codzienności? Na czym polega terapia ericksonowska? I gdzie w tym wszystkim jest nadzieja?
„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.