Otwórz się na dobre…

W sobotę 28 marca 2009 roku odbyło się ostatnie spotkanie warsztatowe z cyklu „Otwórz się na dobre”. Tym razem warsztaty miały charakter minitargów wolontariatu. Chcieliśmy, aby uczestnicy mogli zapoznać się z szerokim spektrum ofert wolontariackich, tak by świadomie i z większą pewnością mogli wybrać własną ścieżkę wolontariatu.

Zaprosiliśmy starszych wolontariuszy – studentów – którzy podzielili się swoimi doświadczeniami, przedstawili organizacje, w których pomagają, oraz wymienili się z innymi uczestnikami swoimi danymi kontaktowymi.
 
Pojawili się przedstawiciele:
 
– Inkubatora miłosierdzia: wolontariusze, którzy pracują z dziećmi, osobami niepełnosprawnymi oraz terminalnie chorymi,
– Fundacji Viva, akcja dla zwierząt,
– Domu małych dzieci im. ks. G. P. Baudouina.
 
Wszystkim obecnym serdecznie dziękujemy!
 
 
Każdy uczestnik miał szansę zastanowić się, jaki wolontariat mu odpowiada, gdzie najbardziej chciałby pracować. Mógł też dopytać o szczegóły starszych kolegów, porozmawiać o swoich wątpliwościach i pokonywaniu trudności. Wreszcie – posłuchać o radości, jaką niesie wolontariat i zobaczyć, jak ta praca otwiera na dobro.
 
Przygotowania zakończone, teraz czas zamienić teorię w praktykę i zaangażować się w słuszne działania. Przed uczestnikami próba wolontariatu, a wszystko pod czujnym okiem prowadzących. Życzymy powodzenia i czekamy na efekty, bo przecież nawet mała iskierka potrafi rozpalić świat!!!
 
 

Zobacz więcej!!!

Dodano: