Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Orszak Trzech Króli: Święto wierzących i niewierzących

6 stycznia ulicami Warszawy w atmosferze radosnego kolędowania przeszedł Orszak Trzech Króli. W tegorocznej odsłonie organizowanej pod hasłem „Cuda, cuda ogłaszają” brała udział para prezydencka oraz tysiące Warszawiaków. Jak zaznaczył podczas wydarzenia kard. Kazimierz Nycz – „To święto wszystkich, zarówno tych wierzących w Chrystusa, jak i tych szukających oraz tych, którzy jeszcze Go nie znają”.  Warszawski Orszak Trzech Króli odbył się po raz dwunasty.

Orszak tradycyjnie rozpoczął się na placu Zamkowym, a następnie przeszedł ulicami Krakowskim Przedmieściem i Królewską na plac Piłsudskiego. Orszakowi na zakończenie towarzyszył koncert kolęd w wykonaniu Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II pod kierunkiem Jana Krutula.

Fot. www.orszak.org

Opublikowano 07.01.2020

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.
Rekrutacja
Dołącz do naszego zespołu!
Wykład wybitnej prof. Chantal Delsol, debata pt. „Zaufanie – siła czy słabość?” oraz Warszawska Noc Muzeów. Zobaczcie majowy program centrum
Warszawska Noc Muzeów, jest jednym z największych wydarzeń tego typu w Polsce. Co roku bierze w niej udział ponad 230 instytucji, dołącz i Ty!

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.