Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Warszawy

Ponad trzy tysiące warszawiaków z księdzem arcybiskupem Kazimierzem Nyczem na czele przeszło w niedzielę, 4 stycznia, ulicami warszawskiej Starówki. Podczas pierwszych stołecznych jasełek, których głównymi atrakcjami były wielbłądy i stado owiec, nasi stypendyści zebrali ponad 8,5 tys. złotych na pomoc rodzinnym domom dziecka wspieranym przez Fundację św. Mikołaja.


Wspólne kolędowanie uczestników orszaku i chóru Centrum Myśli Jana Pawła II, przy akompaniamencie kapeli góralskiej, rozpoczęło się na placu Zamkowym, a zakończyło na Rynku Starego Miasta pokłonem przed Dzieciątkiem Jezus. Każdy z uczestników otrzymał maskę i śpiewnik, by mógł aktywnie uczestniczyć w jasełkach. 

Fundusze zebrane przez naszych stypendystów – 8696,69 zł przeznaczone zostaną na fundusz edukacyjny dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, którym pomaga współpracująca blisko z Centrum Fundacja św. Mikołaja w ramach kampanii „Grunt to rodzina”.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli byli: Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja św. Mikołaja oraz Stowarzyszenie Rodziców Szkoły „Żagle”. Patronat honorowy nad orszakiem objęła prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz ksiądz arcybiskup Kazimierz Nycz; sponsorem był Bank Pocztowy. 

Więcej informacji o inicjatywie znajduje się na stronach:

www.orszak.org, www.mikolaj.org.pl oraz www.sternik.edu.pl. FrondaTV zrealizowała krótki materiał filmowy, który można obejrzeć tu.

 

Opublikowano 08.01.2009

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Uczyń z życia arcydzieło” – czy wiecie, czym zainspirowane jest hasło, które uczyniliśmy jednym z ważnych drogowskazów naszej pracy?
2 kwietnia przypada 19. rocznica śmierci Jana Pawła II. Z tej okazji przygotowaliśmy publikacje skupiające się na temacie przemijania i poświęcenia. Zapraszamy także na kolejną debatę w ramach projektu „Porozmawiajmy o człowieku”
Śmierć drugiej osoby nie musi kojarzyć jedynie z bólem i cierpieniem, a hospicjum z miejscem do umierania.
Życzymy Wam pokoju, nadziei oraz sił do zmieniania świata na lepsze

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.