Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

„Opowieści z Narnii” a Dante

Czy C.S. Lewis inspirował się Dantem? Dr Igor Kraszewski i Sebastian Duda będą szukali odpowiedzi na to pytanie w ramach cyklu „Dantejskie konteksty” Festiwalu Gorzkie Żale. Zapraszamy do kluboksięgarni Tarabuk 10 marca 2010 roku na godz. 19.00. Wstęp wolny!


„Dantejskie konteksty” to cykl trzech spotkań w kluboksięgarni Tarabuk, które poświęcono obecności odwołań do Dantego we współczesnej literaturze. Gośćmi Sebastiana Dudy będą: Igor Kraszewski, Jerzy Pomianowski i Antoni Libera.

 

„W Narnii jedni zostawali królami, inni potworami – a Lewis twierdził, że wiele zależało od tego, jakie wcześniej czytali książki. Może równie wiele zależało od tego jak je czytali – i o tym między innymi ma być to spotkanie”. Igor Kraszewski

 

Więcej o spotkaniu oraz Festiwalu Gorzkie Żale na stronie www.gorzkiezale.com.

Opublikowano 16.03.2010

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Nasz Chór wrócił z pierwszą nagrodę w swojej z Międzynarodowego Festiwalu Hajnowskie Dni Muzyki Cerkiewnej.
Od czego zacząć wyruszenie w las? Jak robić to świadomie, angażując wszystkie zmysły? Na czym polega terapia leśna oraz kąpiel leśna? I co na temat zdrowotnych korzyści obcowania z lasem mówią nam badania?
Noc Muzeów w Centrum Myśli Jana Pawła przyciągnęło miłośników spokojnego i aktywnego wypoczynku. Dziękujemy, że byliście z nami!
„Europa – jedność czy rozpad?” – już 4 czerwca premiera magazynu „Myśl w Centrum”, a w nim m.in. rozmowa z prof. Chantal Delsol. Zapisz się, aby uzyskać dostęp w dniu premiery.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.