Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Opłakiwanie na www

„Warszawa pamięta Jana Pawła II” to motto nowej strony internetowej, przygotowanej przez miasto na dni poprzedzające pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego.

– Zawiera serwis informacyjny z najświeższymi wiadomościami o tym, co wydarzy się w tych dniach w stolicy a także Epitafium, gdzie warszawiacy będą mogli wpisywać swoje osobiste wspomnienia o Ojcu Świętym – mówi Łukasz Grabowski z Biura Promocji i Rozwoju Miasta.


Pamięć Jana Pawła II jest wśród mieszkańców stolicy bardzo żywa. Pojawiło się wiele indywidualnych inicjatyw upamiętnienia papieża Polaka. Ludzie zbierają się w grupach by wspólnie rozważać, wraz ze znawcami dorobku Jana Pawła II interesujące ich zagadnienia lub poszukiwać odpowiedzi na pytania o istotę bytu. – Na naszej stronie znajdą się wszystkie informacje, do jakich zdołamy dotrzeć – zapowiada Ł. Grabowski. Zachęca do nadsyłania informacji o spotkaniach, modlitwach, wspólnych czuwaniach lub koncertach: promocja@warszawa.um.gov.pl lub fax 022/ 6566450.

Strona poświęcona Ojcu Świętemu istnieje już od roku w miejskim serwisie informacyjnym stolicy, na www.um.warszawa.pl. – Jej powstanie, po śmierci Ojca Świętego okazało się bardzo ważne. Zbudowała się wokół niej pewna społeczność użytkowników Internetu, którzy chcieli rozmawiać o dziele Jana Pawła II. Przez cały rok napływały na nią kondolencje i wspomnienia. Stała się ona miejscem, gdzie można było dzielić się żalem. Ludzie wpisywali tu płynące z serca słowa „kocham, tęsknię, płaczę” oraz filozoficzne wypowiedzi lub wiersze napisane pod wpływem przeżyć związanych z odejściem Ojca Świętego. – Sam jestem z pokolenia, które wychowało się w czasie pontyfikatu Jana Pawła II, które nie znało innego papieża. Dla mnie i wielu moich znajomych oznacza to szczególne zobowiązanie, by starać się postępowac w życiu tak, jak mówił nam, gdy Go słuchaliśmy. Nie jest to łatwe, ale warto się starać – mówi twórca internetowej strony.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

Przed nami kolejne wydarzenia w ramach Festiwalu Nowe Epifanie, czyli spektakle teatralne, koncerty i pokazy filmowe. Rozpoczynamy także cykl wydarzeń: „Samotność – wolność czy więzienie?”
Czy jesteśmy gotowi wysłuchać, zamiast udzielać rad? Towarzyszyć naszym bliskim, zamiast uciekać przed ich problemami? Czy potrafimy współodczuwać, zamiast się poświęcać?
Poszukujemy nowych chórzystów! Dołącz do nas, aby wspólnie przeżyć wielką, muzyczną przygodę
Cierpienie przychodzi często z zaskoczenia i mierzenie się z nim we własnym życiu jest doświadczeniem granicznym. Zapraszamy do lektury nowego artykułu na portalu JP2online

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.