Logo Centrum Myśli Jana Pawła II

Opłakiwanie na www

„Warszawa pamięta Jana Pawła II” to motto nowej strony internetowej, przygotowanej przez miasto na dni poprzedzające pierwszą rocznicę śmierci Ojca Świętego.

– Zawiera serwis informacyjny z najświeższymi wiadomościami o tym, co wydarzy się w tych dniach w stolicy a także Epitafium, gdzie warszawiacy będą mogli wpisywać swoje osobiste wspomnienia o Ojcu Świętym – mówi Łukasz Grabowski z Biura Promocji i Rozwoju Miasta.


Pamięć Jana Pawła II jest wśród mieszkańców stolicy bardzo żywa. Pojawiło się wiele indywidualnych inicjatyw upamiętnienia papieża Polaka. Ludzie zbierają się w grupach by wspólnie rozważać, wraz ze znawcami dorobku Jana Pawła II interesujące ich zagadnienia lub poszukiwać odpowiedzi na pytania o istotę bytu. – Na naszej stronie znajdą się wszystkie informacje, do jakich zdołamy dotrzeć – zapowiada Ł. Grabowski. Zachęca do nadsyłania informacji o spotkaniach, modlitwach, wspólnych czuwaniach lub koncertach: promocja@warszawa.um.gov.pl lub fax 022/ 6566450.

Strona poświęcona Ojcu Świętemu istnieje już od roku w miejskim serwisie informacyjnym stolicy, na www.um.warszawa.pl. – Jej powstanie, po śmierci Ojca Świętego okazało się bardzo ważne. Zbudowała się wokół niej pewna społeczność użytkowników Internetu, którzy chcieli rozmawiać o dziele Jana Pawła II. Przez cały rok napływały na nią kondolencje i wspomnienia. Stała się ona miejscem, gdzie można było dzielić się żalem. Ludzie wpisywali tu płynące z serca słowa „kocham, tęsknię, płaczę” oraz filozoficzne wypowiedzi lub wiersze napisane pod wpływem przeżyć związanych z odejściem Ojca Świętego. – Sam jestem z pokolenia, które wychowało się w czasie pontyfikatu Jana Pawła II, które nie znało innego papieża. Dla mnie i wielu moich znajomych oznacza to szczególne zobowiązanie, by starać się postępowac w życiu tak, jak mówił nam, gdy Go słuchaliśmy. Nie jest to łatwe, ale warto się starać – mówi twórca internetowej strony.

Opublikowano 03.11.2007

ZOBACZ RÓWNIEŻ

„Obserwatorium idei: inspiracje” to projekt zainicjowany w 2023 roku, w ramach którego organizujemy spotkania z najwybitniejszymi intelektualistami i naukowcami z Polski i zagranicy.
Już 10 lipca rusza III edycja Letniego Przeglądu Filmowego Pod Wspólnym Niebem, który potrwa do 4 września.
Oddajemy w Wasze ręce pierwszy numer magazynu „Myśl w Centrum”, nowego pisma społeczno-kulturalnego.
Premiera magazynu „Myśl w Centrum”, oraz ostatnia debata i warsztaty projektu „Porozmawiajmy o człowieku” pt. „Nagość – piękno czy wstyd?”. Zobaczcie czerwcowy program Centrum.

Klikając „Zgadzam się” udzielasz zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych dotyczących Twojej aktywności na naszej witrynie w celach analitycznych, zapewnienia prawidłowego działania funkcjonalności z serwisów społecznościowych oraz serwerów treści. Szczegółowy opis celów i zakresu przetwarzanych danych znajdziesz tutaj.